Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Airfel Kombi Servisi

Kombi Arıza » Kombi Markaları » Airfel Kombi Servisi

Airfel Kombi Servisi

Airfel kombi servisi olarak hizmet gösteren şirketimiz, İstanbul’un her bölgesine servis sağlamaktadır. Airfel marka kombilerde meydana gelen farklı sorunlar ve bakım işlemleri için servis desteği sunan şirketimiz; müşterilerine garantili, etkili ve hızlı hizmet anlayışıyla ulaşmaktadır.

Airfel kombiler, kullanım süresine ve kullanım şekline bağlı olarak, zaman içerisinde arızalanabilir. Kombide meydana gelen arızalar ya da performans düşüşleri durumunda, Airfel kombi servisleri tarafından hizmet almak gereklidir.

Airfel Kombi Servislerinin Sunduğu Hizmet

Airfel kombi servisleri; arıza gidermek, kombi bakımı, yedek parça değişimi, performans artırma uygulamaları gibi çalışmalar yapmaktadır. Kombide yaşanan soruna bağlı olarak arıza giderme ve bakım işlemleri gerçekleştiren Airfel kombi servisleri, kombinin verimini artırmak amacıyla çeşitli uygulamalar da yapabilmektedir.

İstanbul Airfel kombi servisi tarafından en sık talep edilen kombi hizmetleri şöyledir:

 1. Kombi arızalarını gidermek,
 2. Kış aylarına girmeden önce yapılan rutin kombi bakımı işlemleri,
 3. Çalışmayan ya da düşük performansa yol açan yedek parçaların değişimi,
 4. Isınma performansını artırmak amacıyla yapılan petek temizliği uygulamaları

Kombi Arıza Giderme

Kombi arıza giderme uygulamaları, kombi servisleri tarafından en sık verilen hizmetler arasında yer alır. Ancak her servisin yaptığı uygulamalar doğru sonuçlar doğurmayabilir. Kalitesiz yedek parçaların kullanılması, arıza tespitinin doğru yapılamaması, kombide meydana gelen sorunların doğru şekilde çözülememesi gibi durumlarda, kombi kısa süre iyi performans gösterse de, zaman içerisinde performansı düşer ya da kombi yeniden bozulur. Bu nedenle, kombi servisleri tarafından hizmet alırken, servisin kalitesinden emin olmak gereklidir.

Airfel kombi servisi olarak hizmet veren birçok firma olmasına karşın, Airfel marka kombilerde yapılan bakım ve arıza giderme işlemlerinde, aynı sorunun tekerrür etmesi durumuyla sık karşılaşılır. Yeterli niteliğe sahip olmayan kombi servisleri tarafından yapılan uygulamalar, kombideki sorunu doğru ve etkili bir şekilde çözemediğinden, kombide benzer ya da farkı sorunların görülmesine yol açar. Bu durumun önüne geçebilmek için, arıza giderme ve kombi bakım uygulamalarını doğru şekilde yapan servislerden destek almak şarttır.

Hangi Airfel Kombi Servisi Tercih Edilmelidir?

Kombilerde meydana gelen ısıtma sorunları ile ilgili destek alırken, genellikle en yakın kombi servisi tercih edilir. Ancak yeterli niteliğe sahip olmayan servisler, sorunların yeniden yaşanmasına yol açabilir. Bu nedenle, en yakın servis yerine, etkili hizmet veren Airfel servisleri tercih edilmelidir. Profesyonel olmayan şekilde uygulama yapan kombi servisleri, kombide meydana gelen sorunların artmasına neden olabileceğinden, kaliteli servis seçimi oldukça önemlidir. Airfel kombi servisi tarafından hizmet almadan önce, dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir:

 1. Kombi servisinin tecrübeli olması,
 2. Profesyonel elemanlar ile hizmet veren servislerin tercih edilmesi,
 3. Uygulamaya başlamadan önce, kombideki arızanın etkili bir şekilde belirlenmesi,
 4. Kombi arıza ve bakım uygulamaları hakkında bilgi verilmesi,
 5. Destek alınacak kombi servisinin, Airfel kombi modelleri hakkında uzman olması,
 6. Kombi arıza giderme ya da bakım uygulamalarının ardından garanti sunulması,
 7. Ekonomik servis fiyatları ile hizmet vermesi

Kombi arıza giderme ve bakım işlemlerinin ardından, servisin destek vermeyi sürdürmesi oldukça önemlidir. Kombide aynı sorunun yeniden yaşanması durumunda, müşteri memnuniyetini sağlamak için sorunu çözen firmaların tercih edilmesi, sorun yaşanmasını engelleyecektir. Ancak servis sonrası destek sunmayan Airfel kombi servisleri, tekrarlayan sorunlara karşı, maddi zararın ortaya çıkmasına yol açacaktır.

Airfel Kombide Sık Görülen Arızalar ve Nedenleri

Airfel kombi modellerinde, kombinin türüne ve kullanım süresine bağlı olarak farklı problemler meydana gelebilmektedir. Ancak en sık görülen kombi sorunları benzerlik gösterir. Airfel kombi modellerinde en sık görülen arızalar şöyledir:

 1. Kalorifer dönüş suyu sensöründe meydana gelen sorunlar,
 2. Baca gazı sensöründe oluşan arızalar,
 3. Su basınç sensöründe meydana gelen arızalar,
 4. Plakalı eşanjörün üst kısmındaki sensörde meydana gelen arızalar,
 5. Maksimum sıcaklık seviyesinin aşılmasıyla oluşan arızalar,
 6. Ateşleme arızası,
 7. Voltajda hata oluşması,
 8. Atık gaz arızası

Airfel kombi modellerinde meydana gelen bu arızalarla karşılaşılması durumunda, geciktirmeden Airfel kombi servisi tarafından hizmet almak gereklidir. Bireysel yöntemlerle çözülmesi mümkün olmayan bu arızalar; yedek parça değişimi de gerektirebilir. Bu nedenle, Airfel kombi modellerinde görülen bu arıza tiplerine bireysel müdahalede bulunulması tehlikeli olabilmektedir.

Airfel kombi modellerinde görülebilen arızaların yanı sıra, kombide herhangi bir arıza oluşmamasına karşın, performans düşüşü görülebilir. Kombinin veriminin düşmesi genellikle iki nedenden kaynaklanır. Bunlardan birincisi, kombinin kış bakımının yapılmamış olmasıdır. İkincisi ise peteklerde meydana gelen boru tıkanıklıkları sonucu, peteklerin yeterli düzeyde ısınmamasıdır. Kombinin veriminin düşmesini engellemek için düzenli olarak kombi kış bakımının yapılması ve petek temizliği hizmetinin alınması gereklidir.

Airfel Kombi Servisi Hizmet Bölgeleri

Profesyonel ekipmanlar ve uzman teknik elemanlar ile İstanbul’un her bölgesinde servis desteği sağlayan Airfel kombi servisi, hem Avrupa yakası hem de Anadolu yakasının tüm ilçelerinde teknik destek vermektedir. Airfel kombi arıza giderme işlemlerinin yanı sıra, Airfel kombi bakım uygulamaları da yapan servisimiz; ekonomik fiyatlarla hizmet vermekte ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmaktadır.

10 Temmuz 2017
Önceki Yazı

"Airfel Kombi Servisi" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92