Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Ariston Kombi Bakımı

Kombi Arıza » Kombi Bakımı » Ariston Kombi Bakımı
ariston

Ariston kombi bakımı uygulamaları, kombinin daha verimli çalışmasını ve daha yüksek performans göstermesini sağladığı gibi, kullanım ömrünü de artırır. Düzenli olarak kombi bakımı yaptırmak, kombinin arızalanmasını engellediği gibi, ısı ve sıcak su performansını da artırır. Ariston marka kombilerin tüm modellerinde, düzenli olarak bakım uygulamalarını yaptırmak oldukça önemlidir.

Ariston Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı, kombinin genel aksamlarının bakımı ve radyatör bakımı olmak üzere, iki aşamada gerçekleşir. Kullanıma bağlı olarak, kombinin iç aksamları zaman içerisinde yıprandığından, bakıma ihtiyaç duyar. Hem yedek parça bozulmalarını engellemek hem de kombinin verimli çalışmasını sağlamak için düzenli olarak kombi bakımı yaptırmak oldukça önemlidir. Kombi bakımı, kombinin yedek parçalarının kontrol edilmesi; baca, fan gibi elementlerinin temizlenmesi, su ve basınç ayarının yapılması gibi işlemlerden oluşur. Kombinin genel bakımı yapıldıktan sonra ise radyatör temizliği yapılmalıdır.

Ariston Kombi Petek Bakımı

Petek temizliği uygulamaları, tüm kombiler için olduğu gibi, Ariston marka kombi modelleri için de gerekli bir işlemdir. Ariston kombi bakımı yapılırken, petek temizliğinin de yapılması, ısı verimliliğini artıracağı gibi, performansın da artmasını sağlar. Petek temizliği uygulaması, peteklerdeki havanın alınması ve petek içerisinde biriken kirli ve kireçli suyun petekten arındırılmasıyla yapılır. Peteklerin nitelikli bir şekilde temizlenebilmesi için, bazı kimyasal çözücüler de kullanılabilir. Radyatör temizliğinin yapılmasının ardından, peteklerin kontrol edilmesi ve su basıncı ayarının yeniden yapılması önemlidir.

Ariston Kombi Bakımı Fiyatları

Ariston kombi bakımı fiyatları, kombide yapılacak uygulamaların çeşitliliği doğrultusunda belirlenir. Ancak ortalama olarak bakım ücretleri 50 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. Bakım işlemi düzenli olarak yapılan kombilerde, bu fiyat daha düşük olacağı gibi, uzun süredir bakımı yapılmamış kombiler içi bakım ücretleri artabilir. Ariston kombi bakım işleminin profesyonel kombi servisleri tarafından yapılması, kombinin uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılmasına yardımcı olacağı gibi, performansın da artmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, kombinin verimini artırmaya yönelik uygulamaların Ariston kombi servisleri tarafından yapılması önemlidir.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

"Ariston Kombi Bakımı" İle Benzer Yazılar

"Ariston Kombi Bakımı" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92