Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Baymak Kombi Bakımı

Kombi Arıza » Kombi Bakımı » Baymak Kombi Bakımı
baymak1

                           Baymak Kombi Yıllık Bakımı

Baymak kombi bakımı, her sene düzenli olarak yapılması hem gaz hem de ısınma açısında çok faydalı olup mutlaka baymak servisleri tarafından yapılmalıdır.Baymak kombiler gaz, elektrik ve su sistemlerinin belirli bir uyum içerisinde çalışmasıyla kış aylarının en önemli ısınma kaynaklarından biri olurlar. Bildiğiniz üzere soğuk kış aylarına girildiğinde, uzun bahar ve yaz ayları boyunca ısınma amaçlı kullanılmayan baymak kombilerde zaman zaman sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bunun nedeni çok yüksek olasılıkla periyodik bakımların zamanında yapılmaması, ihmal edilmesidir.

Çoğu baymak kombi kullanıcısı baymak kombi bakımı için ödeyeceği oldukça uygun olan ücretlerden kaçmaya çalışır ama daha sonrasında bozulan kombi sistemi nedeniyle bu miktarın katlarını ödemek zorunda kalır. Baymak kombi bakımı tamamen kullanıcının can güvenliğini, ısınmada en yüksek verimi almasını ve kombinin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak içindir.

              Baymak Kombi Bakım Fiyatları

Tüm kombilerin en dikkat edilmesi gereken durumu gaz sızıntısıdır. Unutmamak gerekir ki, kombiler uzun süre bakımsızlıktan dolayı gaz sızıntıları yapabilmektedir. Nihayetinde kombi sisteminde kullanılan elemanların da belli bir ömrü vardır. Baymak kombi bakımı için 6 aylık sürelerde periyodik bakım en ideali olsa da, yalnızca yoğun kullanımın başladığı kış aylarına girerken bakım yaptırmakta da bir sıkıntı yoktur. 50 TL ile 100 TL arasında baymak kombi bakımı ücreti ödeyerek belki de binlerce TL tasarruf yapmış olacaksınız. Bakım sayesinde artış gösterecek olan ısınma verimliliğinin doğalgaz faturalarında düşüş göstereceğini  unutmayın.

Baymak Kombi Bakımı Kimler Yapar?

Baymak kombi bakımı yapacak ekibin mutlaka işinde uzman ve profesyonel çalışma biçimini benimsemiş olması gerekir. Titiz bir çalışma gerektiren Baymak kombi bakımı için disiplinli çalışacak ekibi bulmak önemlidir. Bakım ekibi yalnızca işinde uzman olmamalı, aynı zamanda iletişimi kuvvetli ve müşteriye saygılı davranmalıdır. Baymak kombi bakımı öncesi, sırası ve sonrasında mutlaka yapacağı veya yaptıklarını detaylı bir şekilde müşteriye anlatarak hiçbir şüpheye yer bırakmamalıdır. Baymak kombi bakımı yaptırmak isteyenler kesinlikle bu kriterlere dikkat etmesi tavsiye edilir.

Baymak Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Baymak kombilerin ömrünü uzatan bakımlar yılda 1 defaya mahsus olmak üzere uzman ekiplerce yapılmalıdır. Baymak kombi kullanıcıları kesinlikle bakım, arıza tamiri vs. gibi karmaşık ve tehlikeli işlemleri evde kendileri yapmaya çalışmamalıdır.

Uzman ekiplerce baymak kombi bakımı sırasında rutin kontroller, temizlik ve varsa arıza tamiri, parça değişimi yapılır. Baymak kombi bakımı sırasında; Baymak servisi ilk olarak kombinin çalışmasına, çalışma verimine bakılır.

 • Çeşitli kombiler çeşitli baca sistemlerine sahiptir. Hermetik bacalı kombiler için baca bağlantı kontrolleri ve baca, fan temizliği yapılır. Aynı şekilde gazı bacadan gönderen kombilerde de limit değerlerine bakılır.
 • Gaz kaçağı kontrolü kesinlikle yapılmalıdır. Gaz kaçağı kontrolü bir manometre aracılığıyla yapılabilir.
 • Baymak kombinin toz durumu kontrol edilir. Fazla tozlanma varsa giderilir.
 • Elektrik bağlantıları baymak kombinin sorunsuz çalışmasını sağlar. Elektrik bağlantılarında bir sıkıntı olup olmadığı kontrol edilir.
 • Yine kombinin su basınç değerleri kombide bir sıkıntı olup olmadığını gösterir. Su basıncı kontrol edilerek ortada bir eksiklik varsa giderilir. Genleşme tankı kombi için önemli bir elemandır. Genleşme tankı kontrol edilir. Ayrıca, tesisatta hava varsa, havası alınır.
 • Kombinin dış temizliği yapılır.
 • Baymak kombi tesisatındaki tüm filtrelerin temizliği yapılır. Filtrelerde meydana gelebilecek tıkanıklık ısınma kalitesinin düşmesine hatta kombinin bozulmasına sebep olur.
 • Ana eşanjör kontrol edilir ve temizlenir.
 • Oksidasyon temizliği yapılır. Gaz basıncı kontrol edilir.
 • En sonunda kombi çalıştırılır ve genel çalışmaya bakılır. Yapılan tüm işlemler müşteriye anlatılır ve kombi çalışır vaziyette müşteriye teslim edilir.

Kombi bakımı, kombinin en verimli şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan uygulamalardır. Kombi, özellikle kış aylarında yoğun bir şekilde çalıştığından, hem peteklerde hem de kombinin genel aksamlarında bazı arızalar ya da performans düşüklüğüne yol açabilecek durumlar meydana gelebilir. Diğer kombi modellerinde olduğu, baymak marka kombilerde de bu duruma sık rastlanır. Bu nedenle, Baymak kombi için bakım uygulamalarını düzenli olarak yaptırmak önemlidir.

Baymak Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Baymak kombi bakımı, hem peteklerde hem de kombi yanma odası içinde yapılır. Profesyonel Baymak kombi servisleri tarafından yapılması gereken bu uygulamalar, basit yöntemler ile yapıldığında kombinin bozulmasına yol açabilir. Bu nedenle, bakım uygulamaları için kombiye bireysel olarak müdahale edilmemelidir.

 1. Baymak kombi bakımı yaparken, öncelikle kombinin ana makinesinde yer alan yedek parçalar, genel aksamlar ve borular kontrol edilir. Gerektiği durumlarda boru temizliği yapılır. Eğer performansını yitirmiş yedek parçalar varsa, bu parçaların değişimi sağlanır.
 2. Kombi bakımının ikinci aşamasında, kombinin su ayarı ve basınç ayarı yapılır. Kombinin sıcak su performansı kontrol edilir.
 3. Kombinin genel bakım uygulaması gerçekleştirildikten sonra, petek temizliği uygulamasına geçilir. Petek temizliği aşamasında, peteklerde biriken kireç ve yabancı maddelerin temizlenmesi sağlanır. Böylece kombinin ürettiği ısının, peteklerde en iyi şekilde aktarılması sağlanır.
 4. Baymak kombi bakımı son aşamasında ise peteklerin ısı verimliliği kontrol edilir.

Kombi bakımı ve petek temizliği uygulaması, kombinin performansını doğrudan etkilediği gibi, yakıt tüketimi miktarını da azaltır. Bu sayede, hem maddi açıdan hem de performans açısından kombi bakımı yaptırmak oldukça önemlidir.

Baymak Kombi Bakımı Ücretleri

Baymak kombi bakımı ücretleri, ortalama olarak 70 TL ile 100 TL arasında değişebilmektedir. Ancak bu durum, kombide yapılacak bakım uygulamalarının türüne, yedek parça değişimine gerek olup olmadığına ve yapılacak ek işlemlerin özelliğine bağlı olarak değişebilmektedir. Standart kombi bakımı uygulamalarında, parça değişimi yapılmasına genellikle gerek kalmaz. Kombinin ve peteklerin bakıma alınması yeterlidir.

Baymak kombi bakımı uygulamalarını profesyonel ve ekonomik fiyatlarla gerçekleştiren Baymak kombi servisi tarafından hizmet alarak, hem kombinin verimini artırabilir hem de yakıt tüketimini azaltarak, düşük doğal gaz faturası ödeyebilirsiniz.

"Baymak Kombi Bakımı" İle Benzer Yazılar

"Baymak Kombi Bakımı" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92