Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Baymak Kombi E-01 Arızası

Kombi Arıza » Arıza Kodları » Baymak Kombi E-01 Arızası
kombi

Baymak kombi E-01 arızası, farklı modellerde görülebilen bir arızadır. Kombi ekranında E-01 kodu ile uyarı veren bu arıza, kombide ateşleme sorununun olduğu anlamına gelir. E-01 kodlu arıza durumunda, kombinin resetlenmesi yeterli değildir.

Baymak E-01 Arızası Nasıl Çözülür?

Baymak E-01 kodlu ateşleme sorununun çözümü için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Gaz durumunu kontrol edin. E-01 arızasının nedeni, gaz vanasının kapalı olması ya da gazın kesilmiş olması olabilir. Doğalgazlı ocak kullanıyorsanız, ocaktan gaz gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.
  2. Su basıncını kontrol edin. Su basıncının gereken değerler dışında olması, ateşleme sorununa yol açabilir. Su basıncının 1-2 değerleri dışında olması, Baymak E-01 arıza kodunun görülmesine yol açabilir. Su basıncının 1-2 bar arasında olmasını sağlayın.
  3. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Baymak kombi E01 arızasının çözümü için gaz durumunu ve su basıncını kontrol ettikten sonra, birkaç kez resetleme yapın. En fazla üçüncü resetlemeden sonra, kombi çalışır hale gelmelidir.
  4. Baymak E-01 arıza kodu görülmeye devam ediyorsa, Baymak kombi servisleri tarafından destek alın.

Baymak kombi modellerinin hemen hepsinde görülen E-01 arızasının giderilmesi için yaptığınız uygulamalar işe yaramadıysa, kombinin iç aksamında bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu durumda, kombinin ana parçalarına herhangi bir müdahalede bulunmadan Baymak kombi servisi tarafından destek almanız, arıza kodunun en kısa sürede ve en güvenli şekilde giderilmesini sağlayacaktır.

"Baymak Kombi E-01 Arızası" İle Benzer Yazılar

"Baymak Kombi E-01 Arızası" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92