Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Baymak Kombi E-03 Arızası

Kombi Arıza » Arıza Kodları » Baymak Kombi E-03 Arızası
kombi

Baymak kombi E-03 arızası, ana ekranda bu hata görüldüğünde teknik bir hata olduğu ve baymak servisi çağrılması gerektiği anlaşılır. Ancak ekip çağırmadan önce yine de kombinizi kapatıp açmak ya da sıfırlamak küçük olasılık da olsa faydalı olabilir. Bunların dışında ise, e03 hatası arıza kitabında da anlatıldığı gibi fan devresi ile ilgili bir tür kombi arızasıdır. Kombi aralıklı olarak bu e03 hata kodunu verebilir, ya da hiç çalışmaz tamamen durur ve servis müdahalesi olmadan bir daha çalışmaz. Her iki durumda da kesinlikle baymak kombi servisi çağırmak ya da çağrı merkezinden bilgi ya da destek almalısınız.

Kesinlikle baymak kombi e 03 arızası gibi durumlarda, kulanım kitabından ve ya bir takım duyumlar ile cihaza müdahale etmeyiniz. Baymak kombi de ekranda her ne hata alırsanız alın, mutlaka bu kodu servise bildirmeye çalışın, aksi takdirde, servis sorunu göremez ise tamir ve doğru müdahaleyi yapamayabilir. Baymak kombilerde en çok görülen arızalardan biri E-03 hatasıdır. Ancak bazen önemli, bazen de çok basit bir şekilde cihazınızdaki bu uyarı baymak servisleri tarafından giderilebilir. 

Kombi Neden E-03 Hatası Verir?

Baymak kombi e03 arızası, sıkça karşılaşılan bir hata kodu olmakta ve kolayca baymak kombi il ilgilenen servisler tarafından hızlıca çözümü bulunmaktadır. Fan devresi hatası olarak bilinir, ama her zaman bu hatayı meydana getiren sorun fan motoru demek değildir. Her yıl periyodik olarak yapılması gereken ve herkes tarafından bilinen ancak dikkate alınmayan kombi bakım işlemleri, aksatılmadan yapıldığında e03 hatası ile karşılaşma olasılığı elbette düşmektedir. Yine de bakım bu hatayı garantilemez.

Başlıca baymak E 03 arıza kodu nedenleri ve çözümleri

  • Fan motoru çalışmıyor ve ya süpürme performansı düşmüş olabilir. Baymak servis çağırınız.
  • Fan ile ortak çalışan hava prostatı yedek parçası arıza yapmış olabilir. Baymak servis merkezini arayınız.
  • Elektronik beyin (ana kart) devresi fan yolunu açamıyor olabilir. Baymak yetkili servisi çağırınız.
  • Fan propları erimiş ya da tıkanmış olabilir, baymak servis çağırınız. 

Kombi Bakımı Yapılmazsa E-03 Arızası Sık Görülür

Baymak kombilerde E03 arızası ekranda belirdiğinde, uyarı ikazı verir ve yanıp sönmek sureti ile kullanıcıyı bir hata olduğunu servisi çağırmak gerektiğini bildirir. Bu tür teknik hatalar kesinlikle o markanın baymak servisleri tarafından giderilmeli ve orijinal parçaları değiştirilerek sorun giderilmelidir. Aksi takdirde aynı sorun kısa sürede tekrar edebilir.

Baymak kombi bakımı yapılmadığında ise, bazı parçalar yeteri kadar düzenli çalışamaz. Bu sayede fan motoru devir seviyesi ve randımanı düşer ise, e 03 hata ve arıza kodu ile karşılaşma olasılığı yükselebilir. Nedeni ise, uzun yıllar çalışan cihazlar, doğalgaz ve havaya ihtiyaç duymaktadır. Oksijen ile birlikte dışarıdan motor sayesinde toz ve diğer partikül tarzında benzeri kirleri de içine çekerek, bir süre sonra e 03 arızası vermeye sebep olabilir. Yapılması muhtemel teknik bir işlem olsun, isterse bakım işlemi olsun her zaman baymak kombi servisleri tarafından yapılmalı, e03 arızası, diğer e 25 hata kodu ve diğer arızalar uzman ve deneyimli servislerce yapılmalı, tamir ve yedek parça değişimlerine garanti verilmelidir.

"Baymak Kombi E-03 Arızası" İle Benzer Yazılar

"Baymak Kombi E-03 Arızası" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92