Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Kombi Arıza » Kombi Arızaları » Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Baymak kombi su ısıtmıyor şikayeti ile ilgili firmamız birçok telefon almaktadır. Elbette parça arızası da mümkün olabilmektedir. Ancak olasılıkları en aza indirmek ve müşterilerimizi mağdur olmasını engellemek adına öncelikle telefonda kayır almadan belirli sorular yönelterek servis talebi almadan önce müşterinin kendi yapabileceği türden bir sorun mu yoksa gerçekten su ısıtmaması ile ilgili arıza mı var bunu öğrenmeye çalışıyoruz.

Baymak kombi modeline göre su ısıtmama sebepleri olabileceği gibi belli başlı konulara değinmeye çalışacağız. Çoğunlukla Baymak kombi modeliniz kalorifer konumunda normal çalışıyor ama sıcak vermiyor ise bu durum sorunun genel değil sıcak su parçalarından kaynaklı olduğunu gösterir.

Kombi Neden Su Isıtmaz?

Tam olarak şudur demek pek mümkün değil ama genelleme yapabiliriz.

  • Üç yollu vana ön blok veya diyafram contası yırtılmış olabilir.
  • Sıcak suyu kontrol eden NTC sensörü parçası arızalanmış olabilir.
  • Ayırıcı parça ısınan suyun önemli bir kısmını kalorifer sistemine kaçırıyor olabilir.
  • Suyun akılını kontrol eden akış türbini arızalanmış olabilir.

Musluktan su akarken kombi otomatiğe geçiyor ise bu durum suyu soğumasına sebep olur. Modülasyon kaynaklı ya da kireçlenme oranı yüksek cihazlarda karşılaşılır.

Baymak kombi su ısıtmama sorunu, su basıncı doğru ayarlandığı halde devam ediyorsa, Baymak kombi servisi tarafından hizmet alarak, sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

"Baymak Kombi Su Isıtmıyor" İle Benzer Yazılar

"Baymak Kombi Su Isıtmıyor" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92