Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Bosch Kombi Servisi

Kombi Arıza » Kombi Servisi » Bosch Kombi Servisi
13

Bosch kombi servisi; ev, iş yeri, fabrika gibi farklı alanlarda, Bosch marka kombilerde meydana gelen arızaların onarımı, yedek parça değişimi ve kombi bakımı hizmetleri sunmaktadır. Yedek parçasında arıza meydana gelen, yeterince ısıtmayan ya da verimliliği çok düşük olan kombilerin gerekli onarım ve bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayarak, kombi performansını artıran Bosch kombi servisi, garantili ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır.

Bosch Kombi Modelleri

Bosch kombi, yoğuşmalı ve hermetik modelleri ile yüksek ısı verimi sağlayan ve uzun ömürlü kombiler üretmektedir. Kullanılan alana, kombiden beklenen performansa ve kombinin enerji verimliliğine bağlı olarak değişmektedir.

Bosch Kombi Arızaları

Bosch kombi modellerinde görülen arızalar, kombinin türüne ve çalışma prensiplerine bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte, kombinin kullanım şekli de, kombide görülen arızaların belirlemede rol oynar. Bosch kombi servisleri tarafından müdahale edilmesi gereken ve Bosch kombi modellerinde en sık görülen arızalar şöyledir:

  1. Ateşleme ile ilgili sorunlar,
  2. Bosch kombi markalarında görülen anakart arızası,
  3. Kombiye gaz girişinin yetersiz olması,
  4. Su basıncı ile ilgili problemler,
  5. Kombi fan motorunda oluşan sorunlar,

Bosch kombi modellerinde bu arızaların görülmesi durumunda, uzman Bosch kombi servisleri tarafından destek alınması gereklidir. Profesyonel olmayan ve basit yöntemler ile hizmet veren Bosch kombi servisleri, kombide meydana gelen arızaları nitelikli bir şekilde çözemeyeceğinden, aynı sorunların tekrar yaşanmasına yol açabilirler. Bireysel müdahaleler ile çözülemeyecek olan bu arıza durumlarına karşın, uzman kombi servisleri tarafından destek alınması gereklidir.

Bosch Kombi Servisi Hizmetleri

Bosch kombi servisi olarak garantili, ekonomik ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamız, İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasının her semtine servis desteği sunmaktadır. Bosch kombi arıza ve bakım işlemleri için gün içerisinde hizmet veren şirketimiz,  garantili uygulamaları ile kombinin yeniden bozulması durumuna karşı önlem almaktadır.

Kombi arıza giderme ve kombi bakımı uygulamalarında, etkili ve garantili hizmet sunan Bosch kombi servisi, modern ekipmanları ve profesyonel ekibi ile destek sunmaktadır. Tüm Bosch kombi modellerinde görülen arıza işlemleri için teknik destek sağlayan Bosch kombi servisi, kombinin verimini artırma ve daha yüksek ısıtma performansına sahip olması için uyguladığı bakım çalışmaları ile de verimliliği ve enerji tasarrufunu artırmaktadır.

Bosch kombi servisi olarak hizmet veren birçok şirket olmasına karşın; garantili uygulama yapan ve müşteri memnuniyeti ön planda tutan kombi servisleri sayısı azdır. Bu nedenle, Bosch kombi servisleri tarafından arıza ve bakım işlemleri almadan önce dikkatli olmak gereklidir. Profesyonel olmayan servislerin tercih edilmesi, kombinin kısa süre sonra yeniden arızalanmasına yol açarak, maddi zarara yol açabileceği gibi, kombinin veriminin azalmasına da yol açabilir.

Bosch Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bosch kombi modelleri, ısıtma sistemleri teknolojilerine göre farklılık gösterse de, tüm kombi modelleri için tasarruf yöntemleri benzerlik gösterir. Kombinin ne kadar süredir kullanıldığı, bakım işlemlerinin yapılıp yapılmadığı, yedek parça değişimine gerek olup olmadığı gibi hususlar, kombinin performansını doğrudan ya da dolaylı olarak etkiler. Kombide su sıcaklığının istenen ısıya ulaşmaması, peteklerin bir kısmının ya da bir bölümünün ısınmaması, kombi yüksek derecede çalışmasına karşın yeterli ısı sağlanamaması gibi durumlarda kombi bakımı önem kazanmaktadır. Düzenli olarak bakımı yaptırılan Bosch kombi modellerinde, su ya da petek ısınmasında sorun meydana gelmemesine karşın; bakım uygulamaları düzenli olarak yapılmayan kombilerde sıklıkla arızalar meydana gelir.

Kombi bakımı, kombinin genel aksamlarının ve peteklerin kontrolü yoluyla yapılır. Bosch kombi modelleri ile ilgili olmayan bu durum, suyun kireç düzeyi ile alakalıdır. Suyun kireç oranının yüksek olduğu bölgelerde, petekler ısınma sorunu daha az yaşandığı gibi; kireç oranı yüksek olan bölgelerde kurulu kalorifer peteklerinde zaman içerisinde kireçlenme olur. Petek borularındaki kireçlenme, suyun geçirgenliğinin azalmasına yol açtığından, peteklerin yeterli miktarda ısınamamasına yol açar. Peteklerdeki ısı verimliliğin artırılması için, düzenli olarak petek temizleme uygulamasının yapılması gereklidir.

Bosch kombi modellerinde, hem petek temizliği hem de kombinin genel bakımı oldukça önemlidir. Uzman Bosch kombi servisleri tarafından yapılması gereken bu uygulamaların düzenli olarak gerçekleştirilmesi önemlidir. Kış aylarına girmeden önce, kombi ve petek bakımının yaptırılması, kombilerde meydana gelen arızaları engelleyebileceği gibi, kombinin veriminin artmasını da sağlar.

Bosch Kombi Servisi Fiyatları

Bosch kombi servisleri tarafından verilen arıza giderme ve bakım uygulamaları için ön görülen servis fiyatları, kombide yapılacak olan uygulamalara göre farklılık gösterebilir. Yedek parça değişimi,  kombi genel bakımı, kombi tamiri gerek arıza gerekse bakım uygulamalarında, müşterileri için en uygun fiyatlandırmayı yapmaktadır.

Bosch Kombi Servisi Hizmet Bölgeleri

Bosch kombi modellerinin tümü için garantili hizmet sunan Bosch kombi servisi, İstanbul Avrupa yakası ile Anadolu yakasının tümüne servis imkanı sunmaktadır. Bosch kombi modellerinde görülen kombi arızaları için kısa sürede etkili çözümler geliştiren Bosch kombi servisi ekonomik fiyatları ve garantili uygulamaları ile kombinin verimini artırdığı gibi, müşteri memnuniyetini de en üst noktaya taşımaktadır.

10 Temmuz 2017
Önceki Yazı

"Bosch Kombi Servisi" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92