Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Çalışan Kombi Donar Mı?

Kombi Arıza » Kombi Bakımı » Çalışan Kombi Donar Mı?
kombis

Kombiler bireysel olarak ısınma olanağı sağlar. Isındığınız kadar yakar, yaktığınız kadar ödersiniz. Bu açıdan kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Sessiz çalışan, az yer kaplayan cihazlardır. Soğuk hava şartlarında kombilerin donmasını önlemek amacıyla bazı tedbirler alınır. Kullanma kılavuzlarında da alınabilecek tedbirlerden bahsedilmiştir. Soğuk havalarda ısınmak için kullanılan kombiler de donabilir. Çalışan kombi donar mı sorusunun cevabı da ne yazık ki, evettir.

Kış Aylarında Neden Kombi Donar?

Soğuk hava şartları kombinizi de etkilemektedir. Sıfırın altında ki hava dalgası kombide ki gazın donmasına sebep olur. Böyle sorunların önüne geçmek için ilk öncelik olarak kombilerin balkona monte edilmemesidir. Balkona monte edilen kombiler maliyeti arttırır ve daha fazla harcama yapar. Çalışan kombi donar, bu tip sorunların önüne geçebilmek için firmamızı arayabilirsiniz. Kombiler iyi havalandırılmış ve kapalı yerlere monte edilmelidirler.  Kombinin donduğu anlamak için bazı kontroller yapılmalıdır. Birinci olarak kombi kullanırken musluklardan hiç su gelmiyorsa su tesisatı donmuş olabilir. İkinci olarak soğuk su çeşmesinden su geldiği halde sıcak su çeşmesinden su geliyorsa soğuk su tarafı donmuş olabilir. Son olarak petek tesisatı ısıtmıyor ise bununla birlikte kombi tesisatı da dışarıdaysa kombi tesisatı donmuş demektir.

Kombi Donmasını Önlemek İçin Alınabilecek Tedbirler

Çalışan kombi donar mı sorusuna cevaben alınacak tedbirleri araştırmak ve tedbir almak gerekiyor. Olumsuz hava koşullarında kombimizin donmaması için iki aşamalı olarak ele alınabilir.

  • Birinci olarak çalışan ürünlerde alınması gereken tedbirler, kombiyi kısa süreli olarak kapatacaksak, kombi ve kalorifer tesisatının donmaması için elektrik beslenmeli ve gaz vanası açık bırakılmalıdır.
  • İkinci olarak çalışmayan, kurulumu yapılmamış kombinin donmasını önlemek amacıyla yapılacaklar ise, kombinin monte edileceği yerdir. Hermetik kombiler gaz kuruluşlarının izin verdiği yerlere monte edilmelidir. Böylece atık gaz kolaylıkla atılacaktır. Kombiyi dışarıya kurmak istiyorsak olumsuz hava şartlarını önlemek gerekir. Balkona konulan kombilerin mutlaka kapatılmış balkonda olması gerekmektedir.

Kombinin direk soğuktan etkilenmemesi için kombinin etrafına dolap şeklinde bir koruyucuda yapılabilir. Kombi bakımınızı yaptırırsanız bu gibi etkenlerinde önüne geçebilirsiniz. Kurumsal şirketimiz tarafından kombi bakımınızı yaptırabilirsiniz. Güler yüzlü personelimiz size en iyi hizmetle gelecek sizin için en iyi şartları sağlayacaktır. Kombi tesisatçılarında dikkat etmeniz gerekenlerden birisi de gelen personellerin yetki belgesi ve sertifikası olup olmadığıdır.

"Çalışan Kombi Donar Mı?" İle Benzer Yazılar

"Çalışan Kombi Donar Mı?" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92