Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Demirdokum Kalisto f7 Arızası

Kombi Arıza » Arıza Kodları » Demirdokum Kalisto f7 Arızası

Demirdöküm Kalisto f7 Arızası Nedir?

Demirdöküm kalisto f7 arızası su basınç arızası olarak bilinir. Evine yeni taşınan ve ilk defa kalisto kombi kullanımına başlayacak olan müşterilerimiz f7 arıza kodu ile karşılaştığında bu arızanın ne olduğunu bilmeyebilir. Kalisto kombinin alt tabanında sol kısımda aşağı doğru sarkan yuvarlak siyah başlıklı su doldurma vanası bulunur. Bu vanayı sola doğru çevirmek sureti ile basıncı 1,5 seviyesine getirin ve işlem bitiminde saat yönünde kapatınız.

Gereğinden fazla su basmanız halinde ise fazla su tahliye yani emniyet ventilinden atılacaktır. Tekrar etmemeniz halinde akan su kendi kendine zaman içinde azalacaktır ya da öncesinde boşlatma musluğu ile basıncı azaltmanız mümkün olabilir.

Demirdöküm Kalisto f7 Arızası Neden Verir?

  • Kombi su yokluğu ya da yetersiz su basıncı. Demirdöküm servisi çağırınız.
  • Su basınç göstergesi arızaları, kombi içinde su olmasa da gösterge takılı kalmış ise su var gibi gösterebilir. Teknik servisi aramalısınız.
  • Su basınç sondası, yani düşün su basınç anahtarı arızalı ise, her şey normal gibi gözükse de içindeki suyu hissetmeyen bu parça kalisto kombiyi f7 arızasında çıkarmaz.
  • Kombi arızaları konusunda uzman kombi servisleri size bu arıza durumunda yardımcı olabilir.

"Demirdokum Kalisto f7 Arızası" İle Benzer Yazılar

"Demirdokum Kalisto f7 Arızası" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92