Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Demirdöküm Kombi Sesli Çalışıyor

Kombi Arıza » Kombi Arızaları » Demirdöküm Kombi Sesli Çalışıyor

Kombi kullanıcılarının bir çoğu Demirdöküm kombi sesli çalışıyor sorunu ile karşılaşabilmektedir. Kombinin ses yapmasının nedeni herhangi bir arızaya bağlı olabildiği gibi kombinin bilinçsiz kullanılmasından da kaynaklanabilir. Kombinin sesli çalışması uzun süre devam ederse demirdöküm kombi servisi çağırmakta ve kontrol ettirmekte fayda vardır.

Kombi Neden Ses Yapar?

Kombiler diğer tüm dayanıklı tüketim malları gibi uzun süre kullanıma uygun olarak kaliteli ve sağlam bir şekilde üretilmektedir. Ancak yine tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi kombi arıza yapabilir ya da hatalı kullanım dolayısı ile performansı düşebilir. Kombi arızaları arasında en sık rastlananlardan biri de kombinin sesli çalışmasıdır. bu sorunla karşılaşıldığında ilk dikkat edilmesi gereken husus kombinin hangi durumda ses yaptığıdır. Bu son derece önemlidir çünkü eğer çalışma sırasında kombiden ses çıkıyor ise sorunun kaynağı büyük ihtimalle ateşleme ekipmanlarından kaynaklanıyor olabilir. Ateşleme bujilerinin kontrol edilmesi ve gerekir ise değiştirilmesi sorunun çözümü olabilir. Tabi bu işlemler için mutlaka kombi servisi çağırmanız gerekir. Kombi sesli çalışıyor ancak bu sesi çalışma sırasında değil durma esnasında yapıyorsa farklı bir kombi arızası ile karşı karşıya olabilirsiniz. Kombinin montajının yanlış yapılması bu seçeneklerden biridir. Kombi parçalarının gerektiği yere, gerektiği gibi takılmamış olması kombinin ses yapmasına neden olacaktır. Yanlış takılan parçalar aynı zamanda kombinin sağlıklı çalışmasını da engelleyerek farklı arızalara sebep olabilir. Son olarak üç yollu vananın arızalanması da kombinin ses yapma nedenleri arasında sayılabilmektedir.

Demirdöküm kombiden ses gelmesi , her zaman kombinin çalışmasına mani olmaz. Yine de çıkan ses özellikle gece saatlerinde çevre sesleri azaldığında son derece rahatsız edici olabilmektedir. Ayrıca kombinin o an çalışıyor olması arıza yapmayacağı anlamına gelmemektedir. Sonradan zor durumda kalmamak için böyle bir sorunla karşılaşıldığında servis çağrılması son derece önemli bir tedbir yöntemidir.

Demirdöküm kombi servisi kombinizi kontrol ederek ses yapma nedenini bulduktan sonra sizi konu hakkında bilgilendirir. Sonrasında yapılması gerekli işlemle ilgili size bilgi verir ve eğer değişmesi gereken bir parça var ise onayınızı aldıktan sonra gerekli çalışmayı tamamlar.

 

"Demirdöküm Kombi Sesli Çalışıyor" İle Benzer Yazılar

"Demirdöküm Kombi Sesli Çalışıyor" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92