Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri

Kombi Arıza » Blog » Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri
Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri

Ülkemizde doğalgaz artık yavaş yavaş tüm şehirlerde yaşantımıza girmeye başladı. Ancak pahalı olması dolayısıyla az kullanımı tercih edilmektedir. Faturalar konusunda ağzı yanan ev sahipleri ve işletme sahipleri bu konuda neler yapabileceklerini bilememekten yakınıyorlar. Doğalgaz Tasarruf yöntemleri, koruyucu bakım ve akıllı işletim uygulamaları önemli miktarda enerji tasarrufu yapabilir. Düşük maliyetli yükseltmeler genel bir verimliliği artırabilir ve hızlı bir geri ödeme ile enerji tasarrufu yapabilir. Kontrol ayarı ve basit ayar ayarları, enerji tasarrufunu optimize edebilir.

Doğru bakım prosedürleri, çeşitli yollarla ısıtma ile ilgili tasarruf yapmanıza yardımcı olabilir. Diğer stratejiler, kullanılan araçların yenilenmesi veya bir üst modele yükseltilmesi, çalışma koşullarının optimize edilmesidir. Doğalgaz tasarruf yöntemleri ile cebinizi rahatlatabilir ve evinizin, işletmelerinizin faturalarını düşürebilirsiniz.

Yemek Pişirme

Birçok evlerde olduğu gibi, ticari ve kurumsal bina, mutfak imkanlarına sahiptir. Hem evlerde hemde işletmelerde, birkaç basit değişiklik ve düşük maliyetli tadilat, aşağıdakileri de içeren önemli miktarda enerji tasarrufu yapabilir:

  • Fırınlar 15 dakika içinde istenilen sıcaklığa ulaşmalıdır. Enerji tasarrufu yapmak için ön ısıtma fırınlarını 15 dakikadan fazla bir süre kullanmayın.
  • Davlumbaz ; ısıtılmış havayı içine çeker ve dışarıya atarlar. O yüzden pişirme esnasında kullanılması yararlıdır.
  • Gazlı kızartıcılar ve gazlı ızgaralar için, yüzde 10’dan az havayla çalışan kızılötesi (IR) brülörü kullanın, baca yanma enerjisi kaybını azaltır.

Isıtma

Kışın büyük miktarda doğalgaz tüketen alan ısıtma, bina işlemi ve misafir konforu için gereklidir. Tasarruf fırsatları şunları içerir:

  • Yalıtımın korunması ve yükseltilmesi, enerjiden tasarruf etmek için en ucuz yol ve en hızlı geri ödeme oranına sahip olacak. Kapılardaki ve pencerelerdeki tüm kıstırma ve hava sıyırmalarını düzenli olarak kontrol edin ve onarın.
  • Gaz fırınlarını ve kazanları temizleyin ve kontrol edin. Hava / yakıt oranlarının yüzde 10’dan fazla olduğu verimsiz brülörler enerji yakarlar. Kirli filtreler verimliliği düşürür ve ısıtma ekipmanının çalışma ömrünü azaltır. Yeni, enerji tasarruflu brülörler yakıtı yakmayı ve azot oksit emisyonlarını azaltacaktır.
  • Programlanabilir termostatlar nispeten düşük maliyetli bir yükseltmedir. Bir derece sıcaklık azaltma, ısıtma enerjisi kullanımında yüzde 2’lik bir düşüş sağlayabilir.
  • Büyük miktarda enerji tüketmeden ısıtmayı desteklemek için tonları, panjurları ve tavan fanları kullanın. Isıtma sistemi çalışırken tüm kapıların ve pencerelerin sıkıca kapalı olduğundan emin olun.

Kaliteli Hizmet Sunuyoruz

Evinizin ve işletmelerinizin elektrik ve gaz sistemleri, enerji açısından verimli ekipman satın almanız için sizi teşvik eder. Doğalgaz tasarruf yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için, biz buradayız, her zaman yardıma hazırız. Arayın, çözümleri birlikte üretelim.

"Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri" İle Benzer Yazılar

"Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92