Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Doğalgaz Tasarrufu İçin Neler Yapmalıyız?

Kombi Arıza » Kombi Bakımı » Doğalgaz Tasarrufu İçin Neler Yapmalıyız?

Havaların soğuduğu bugünlerde kış aylarına biraz daha yaklaşmaya başladık, en sıcak ilde bile bu aylarda doğalgaz yakılması gerekiyor. Özellikle doğalgaz ile ısınan, sıcak suyu ihtiyacını ve mutfak için gerekli yakıtı buradan karşılayanlar için kışın gelmesi demek masraf demek. Özellikle küçük çocuğu olan insanlar, evi ısınma problemi yaşatan kişiler doğalgaz tasarrufu için neler yapmalıyız araştırmasına girmeye başlar. Bunun birçok yöntemi bulunmaktadır.

Doğalgaz Tasarrufu Neden Önemlidir

Havaların giderek soğuduğu bugünlerde küçük çocuğu olandan tutun yaşlı bireylere kadar herkes için doğalgaz demek masraf demektir. Yılın her gününde mutfak ve banyoda doğalgaz kullanıyoruz. Kış aylarında ısınmak için kullandığımız doğalgaz maliyeti bazen altından kalkılmayacak kadar fazla olabiliyor. Özellikle çocuğu olduğu için daha fazla yakmak zorunda olan bireylerde bu masrafın altından nasıl kalkacağız düşüncesi oluşmaya başlar. Doğalgazın pahalı olduğu su götürmez bir gerçek iken, geliri düşük ailelerde bu sorun daha da aşılmaz bir hal almaya başlar. Hem kira ödemek, hem çocuk okutmak aynı zamanda kış aylarında ekstra doğalgaz için yüksek maliyeler ödemek ekonomik bağlamda zora sokan bir durumdur.

Daha Az Maliyet İçin Ne Yapmalıyız

Evimiz büyük olabiliyor, ay da zor ısınan binalarda yaşıyor olabiliyoruz. Bunun için doğalgazı fazla yakmak gerekiyor ki bu da herkes için ayrı bir maliyet demek oluyor. Doğalgaz tasarrufu için neler yapmalıyız diye düşündüğümüzde aslında uygulanabilecek basit yöntemler söz konusu evimizin dış cephesi yoksa eğer kapı altlarımızı, camları kapatmak gibi bazı çözümler üretilebilir. Fakat bütün bunlar her zaman çözüm olmayabilir. Kombi elektrik, gaz ve su gibi birçok aksanı içinde barındıran bir cihaz olduğu için doğalgaz tasarrufu için kombi bakımı, petek temizletilmesi gibi kesin çözümlere başvurmakta fayda var. Doğalgazdan tasarruf etmek istiyorsanız uzman kadromuz ile size vereceğimiz hizmetten faydalanarak hem daha fazla ısınıp hem de daha az maliyet ödeyebilirsiniz. Bu konuda eğitimli ve uzman ekibimiz ile cihazınızı ve peteklerinizi temizleyip size en uygun hizmeti vermek için çalışmaktayız. Eğer siz de doğalgaz maliyetinizi azatlamak istiyorsanız mutlaka bize başvurun.

8 Ocak 2018
|

"Doğalgaz Tasarrufu İçin Neler Yapmalıyız?" İle Benzer Yazılar

"Doğalgaz Tasarrufu İçin Neler Yapmalıyız?" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92