Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

ECA Kombi 4 Arızası

Kombi Arıza » Kombi Arıza Kodları » ECA Kombi 4 Arızası

Bir evin en önemli teknik aletlerinden biri de kombi sistemleridir. Yaz aylarında ısınma amaçlı kullanılmayan kombiler, genellikle sıcak su kullanımı için yardımcıdırlar. Kombilerin asıl önemi soğuk kış günlerine girildiği zaman ortaya çıkar.

ECA kombilerin ekranlarında kombi arıza kodları bulunur. ECA kombilerde meydana gelen herhangi bir arıza karşısında bu kodlar ekranda görünerek sorunun ne olduğuna dair bir fikir verebilir. ECA kombilerde en sık görülen hata kodlarından biri de “4” olarak görülebilen hata kodudur.

  • Bu kodun görülmesi durumunda kombide diferansiyel hava basıncı arızası olduğu düşünülebilir.
  • 4 numara yanıp sönüyorsa atık gaz sistemi ile ilgili bir sorunun yaşandığı anlaşılmalıdır.

ECA Kombi 4 Arızasının Çözümü Nedir?

Kombiler karmaşık sistemlerin düenli çalışmaları sonucu bir araya gelirler. Kombilerde arıa meydana gelme riskini azaltmanın tek yolu düzenli kombi servisi çağırmak ve kombi bakımı yaptırmaktır. Ancak bu sayede ufak hatalar görülebilir ve henüz büyümeden müdahale edilebilir. Kombi bakımı hem enerji hem de nakit tasarrufunu sağlar. ECA Kombi4 arızası kullanıcının düzeltmesi mümkün olmayan bir arızadır. Yine de bazen kombiyi resetlemek işe yarayabilir. ECA Kombi 4 Arızası görüldüğü anda kombi ön panelinde bulunan “R” tuşuna 5 saniye kadar basılarak reset atılabilir. ECA kombi reset atılmasına rağmen hala çalışmıyorsa, kombi servisi çağırmaktan başka çare yoktur.

ECA Kombi 4 arızası kaynağı:

  • Kuvvetli bir ihtimalle kombi prosestatı,
  • Elektronik kart ya da fan motoru olabilir.

Kombi servisinin eve gelmesi arıza tespitinin yerinde yapılmasını sağlar. Sorunun kaynağını kesin olarak kombi arıza servisi belirler. Kombi arıza servisi sorunun kaynağını bulduktan sonra müşteriye detaylı olarak durumu açıklar ve çözüm için neler yapılabileceğini anlatır. Tüm işlemler müşterinin gözü önünde yapılır ve onun onayı alınır. Kombi tamiri sırasındaki parça değişimleri en kaliteli ürünlerle yapılmak zorundadır. Çünkü kombi tamiri sırasında kalitesiz ürün kullanımı daha sonradan başka sıkıntılara da yol açabilir.

Son olarakn ECA Kombi 4 hatası nedeniyle kombi tamiri için gelen ekibe mutlaka bakım kontrolleri de yaptırtılmalıdır. Bu sayede ECA kombide başka kombi arıza kodları görülme ihtimali azaltılmış olunur.

Sonraki Yazı

"ECA Kombi 4 Arızası" İle Benzer Yazılar

"ECA Kombi 4 Arızası" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92