Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

ECA Kombi 5 Arızası

Kombi Arıza » Kombi Arıza Kodları » ECA Kombi 5 Arızası

ECA Kombi kullanım kaynaklı olarak zaman zaman kombi arıza durumuna geçebilirler. ECA kombilerin arıza vermesindeki öncelikli etken genel olarak periyodik bakımlarının ihmal edilmesidir. Periyodik bakımları yapılmayan br ECA kombi bir süre sonra bakım için ödenecek ücretin çok çok üzerinde masraf çıkarır. Halbuki, ECA kombiye zamanında müdahale edilmiş olsaydı, sorunların büyümesi önlenmiş olabilecekti. Ama periyodik bakımları yaptırmak da ECA kombinin hiç arızalanmayacağı anlamına gelmez. Çünkü kombilerde belli materyallerden yapılmıştır ve bu materyallerin belli ömürleri vardır. İşte zaman zaman ECA kombiler arızalandığında birtakım harf ve rakamlarla kullanıcıya arızanın ne olduğu belli edilir. Aslında bu kodların ne olduğunun kullanıcı için bir önemi yoktur. Çünkü arızlara kullanıcı müdahale etmemelidir. ECA kombi arızalarına mutlaka işinde uzman ve profesyonel bir ekiple çalışan kombi servisi müdahale etmelidir. Çünkü ECA kombilerle uzun yıllardır uğraşan deneyimli ekip sorunun hızla tespitini sağlar ve maliyeti en makul olacak şekilde çözüm sunar.

ECA Kombi 5 Hatası Ne İle İlgilidir?

ECA Kombi ile ilgili hata kodları ECA kombideki sorunun kaynağını anlamada yardımcı olur. Kombi tamiri geldğinde hata koduna göre işlem yapar ve oa göre pozisyon alır. Hata koduna yönelik olarak yapılan analizler zamandan tasarruf etmeyi sağlar.

ECA kombi 5 hatası çoğunlukla hava akışından ileri gelen bir sorun olarak görülür. Bunun nedenleri çeşitlidir.

  • ECA kombi bacası tıkalı olabilir.
  • ECA kombi bacası yerinde çıkmış olabilir.
  • ECA kombi bacasının çıkışında tıkanıklık yaratabilecek bir durum vardır.

Sorunun baca tıkanıklığından kaynaklanması durumunda kombi arıza servisi tarafından baca temizliği ya da baca tamiri yapılır, sorun giderilir.

ECA kombi 5 arızası eğer bacadan kaynaklanmıyorsa, bu defa sorunun fan motorunda olduğu düşünülür.

  • Fan motoru arızalı olabilir.
  • Fan motorunu devreye sokan elektronik kartta problem meydana gelmiş olabilir.

Fan motoru belli bir ömre sahip olan bir kombi elamanıdır. Sorunun fan motorundan kaynaklandığının tespit edilmesi sonrasında fan motorunun değişmesi gerekebilir. Sorun anakarttaysa, kart üzerinden ayarlamalar yapılabilir ya da anakartın da değişmesi gerekir.

Önceki Yazı

"ECA Kombi 5 Arızası" İle Benzer Yazılar

"ECA Kombi 5 Arızası" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92