Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Eca Kombi Pilot Alevi Sönüyor

Kombi Arıza » Kombi Arızaları » Eca Kombi Pilot Alevi Sönüyor

Eca Kombi Pilot Alevi Sönüyor!

Eca kombi pilot alevi sönmesi arızası, pilot gurubuna bağlı çalışan bir takım yedek parçaların arıza yapmasından kaynaklanıyor olması ihtimali yüksektir. Yılda bir kez junkers kombinin bakımı yapıldığında mutlaka beraberinde pilot alevi ve memesi de temizlenmelidir.

Çok küçük bir gaz geçişi deliği olan pilot memesi, havada bulunan ufak toz ve kirlerden dolayı tıkanır, sarı renkte ve yukarı doğru yanarak dalgalanmaya başlar. Bu durum bir süre sonra aniden sıcak su ve ya petek kullanımında pilot alevinin aniden sönmesine sebep olur. Bu sorun dışında, her zaman bu modele kombi tamiri gerekmez, çünkü o derece sağlam ve elektronik aksamı azdır.

ECA kombi pilot alevli olan tek modeli junkers markalı olanıdır. Yaklaşık 20 yılı aklın bir süredir aktif olarak kullanılmakta ve inanılmaz derece de sağlam ve sorunsuz bir kombi olmaktadır. Alman üretimi olan bu kombinin asıl adı junkers dir. Tek problemi pilot alevli olmasından dolayı ara sıra pilot sönmesi sorunu yaşanmaktadır ve başka türlü bir kombi arızası kolayca yaşanmaz. Bu kombi çakmaklı eski tip olduğundan dolayı zamanla pilot alevi kirlenmesi sonucu sönme sorunu ve kombi arızaları oluşabiliyor. Örnek verecek olursak;

ECA Kombi Pilot Alevi Neden Söner?

  • Pilot memesi kirlenmiş ve düzgün yanma yoktur, bu sebeple sönme olabilir.
  • Gaz valfi arızalı olabilir, pilot sistemi bu parçaya bağlı çalışır. (eca servisi çağırınız)
  • 110 derece limit termostat çalışmıyor arızalı olabilir. (eca servisi çağırınız)
  • Bacalı modellerde baca termostatı arıza yapmıştır. (eca servisi çağırınız)
  • Termokulp arızalı olabilir. Pilot devresi sistemine bağlı sistem parçasıdır.
10 Eylül 2016

"Eca Kombi Pilot Alevi Sönüyor" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92