Kombi Servisi denilince akıllara Kombi Arıza gelir.

   444 1 909    servis@kombiariza.com
 • Bu konu boş.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3229 Yanıtla
  Kombi Servisi Editör
  Anahtar yönetici

  Baymak Hata Kodları

  GENEL ARIZA KODLARI

  E1 Arıza Kodu: Gaz blokajı / beslemesi hatasını ifade eder.

  E2 Arıza Kodu: Termostatta bir sorun oluştuğunu göstermektedir.

  E3 Arıza Kodu: Baca basınç sensoru ve baca termostat sensöründe yaşanan arızayı ifade eder

  E5 Arıza Kodu: Isıtma devresinin sensöründe bir arıza meydana geldiğini gösterir.

  E6 Arıza Kodu: Kullanım sıcak su devresi ntc sensöründe bir arıza olduğunu ifade eder.

  E10 Arıza Kodu: Düşük su basıncı uyarısını ifade eden arıza kodudur.

  E25 Arıza Kodu: En fazla sıcaklığa ulaşıldığını gösteren arıza kodudur.

  E35 Arıza Kodu: Alev oluşumunun başladığını ifade eden arıza kodudur.

  Baxi Luna Kombi Arıza kodları ve çözümleri

  E01 Arıza kodu: Baxi Luna kombilerde görülen bu kod kombiye gazın ulaşamadığını ifade etmektedir. Böyle durumlarda öncelikle gazın gelip gelmediğini kontrol ediniz, eğer dairenize gaz geliyor ise kombideki gaz valfinde veya elektronik kartında sorun olma ihtimali söz konusudur. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E2 Arıza kodu: Kombide gereğinden fazla ısınma olduğu zaman görülür. Yani termostatta bir arıza söz konusuysa cihaz otomatikman kendini bloke eder. Bir diğer ifade ile cihaz kullanım dışıdır da diyebiliriz. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E3 Arıza kodu: 2 çeşit kombi türünden biri olan bacalı kombilerde baca emniyet sensoru yer almaktadır. Bu sensör, cihazın baca çekişinin düşük olduğu anlarda bunu ana karta aktarır ve cihaz emniyeti adına cihazı devre dışı bırakır. Hermetik kombilerde ise atık gaz, bir diğer adı ile baca gazı devresinde boşaltım sorunu yaşandığında aynı işlem uygulanmaktadır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E4 Arıza kodu: Kombide alev olup olmadığını kontrol ederek karta aktarım yapan iyonizasyon elektrotunun sinyal alamadığını işaret eder. Gaz akımında ve bununla beraber iyonizasyon elektrot devresinde ya da açık gaz devresinde sorun olabilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E5 Arıza kodu: Kombide bu kodu gördüğünüzde kalorifer sensöründe bir sorun yaşandığını anlamalısınız. Bu kodu veren kombilerin kaloriferleri ısınmaz. Dolayısı ile sensör değişimi gerekecektir. Bu durumla karşılaşırsanız Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E6 Arıza kodu: Baxi Luna kombide bu kodla kış ya da yaz fark etmeden karşılaşabilirsiniz. Bu kod kombinin sıcak su vermediğine işarettir. Çözümü içinse servis yardımı ile sıcak su sensorunun değiştirilmesidir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E10 Arıza kodu: Kombideki kalorifer devresi su basıncı 1 Bar’ın altına düştüğünde görülür. Çözümü için sadece su doldurma vanasını kullanarak cihazınızın su basıncını 1,5’e getirmeniz yeterli olacaktır.

  E25 Arıza kodu: Kombinin en yüksek sıcaklık seviyesine ulaştığını belirtir. Ekranda bu kodu gördüğünüzde Eşanjör kireçlenmesi, 3 yollu vananın konum değiştirmemesi, pompa sıkışması ya da Filtrelerin tıkanması durumları olabilir. Bu sebeple zaman kaybetmeden Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E35 Arıza kodu: Cihazda alev oluşmaması durumunu gösterir. Bu durumda sıcak su alamadığınız gibi petekleriniz de ısınmaz. Bu durumun Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E80 Arıza kodu: Elektronik kartta yaşanan bir sorunun olduğunu ifade etmektedir. Kesinlikle cihaza müdahale etmemeli; Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E97 Arıza kodu: Elektrik voltajında problem yaşanması halinde bu kod görülmektedir. Bu durumda elektronik kartta bir sorun var ya da şebekeden gelen elektriğin voltaj değeri düşük demektir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E98-99 Arıza kodu: Bu kodlar ile elektronik kartta sorun yaşandığını anlamalısınız. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  BÖRTJE Kombi Hata Kodları

  E28 Arıza kodu: Sadece bacalı kombilerde yer alan baca emniyet sensoru kombinin ve ortamın sıcaklığını kontrol ederek bunu karta iletir. Kombide bu kod görülüyorsa ya bağlantılarda sorun var ya da sensörde arıza var demektir. Sensorun görevini yerine getiremediğini gösteren bu kodun Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E50 Arıza kodu: Kombi ekranında görülen bu kod sıcak suda bir sorunla karşılaşılıyor demektir. Böyle bir durumda cihazdan sıcak su almanız imkansızdır. Sebep ise sıcak su sensöründe arıza olmasıdır. Dolayısıyla değişim gerektirir. Bu durumda cihaza hiç dokunmadan Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E110 Arıza Kodu: Aşırı ısınma ve limit termostatındaki arızayı ifade eder. STM Brötje kombinin içerisinde yer alan su gerektiğinden fazla ısınırsa cihaz bloke olur ve devre dışı kalır. Bu durumda ya atık gazın sıcaklığını elektronik karta aktaran baca sensöründe problem vardır ya da aşırı ısınma termostatı sorun yaşatmaktadır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E119 Arıza kodu: Brötje kombinizin kalorifer devresindeki su basıncının olması gereken değerin altında olduğunu anlamamızı sağlar. Bu durumda kombiye gerektiği kadar su vermek gerekmektedir. Kombi basınç göstergesine baktığınızda bu değerin 0,3 bar seviyesinin altında olduğunu göreceksiniz. Bu durumda su doldurma vanası ile cihazın su basıncı 1,5 seviyesine ayarlanmalıdır. İşlem bitiminde kombi sorunsuz olarak çalışmasını sürdürecektir.

  E125 Arıza kodu: Kombinin devridaim pompasının kalorifer tesisatındaki suyu çeviremediğini anlamalıyız. Bununla birlikte tesisatta hava oluşmasında da aynı kodu alırız. Yapılması gereken cihaza müdahalede bulunulmamalıdır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E130 Arıza kodu: Kombideki baca sensöründe yani kombi içerisindeki ve ortamdaki sıcaklığı ölçerek elektronik karta ileten sensörde fazla ısınma sorunu yaşandığını ifade eder. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E133 Arıza kodu: Kombiye gelen gaz girişinde bir sorun yaşandığını ifade eder. Bu durumda elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olduğu söylenebilir. Sorun gaz valfinden kaynaklı ise kombiye herhangi bir gaz girişi olmaz ancak sorun ana kartta ise gaz valfi görevini yapamaz. Bu durum yaşandığında cihaza müdahale edilmemesi gerekir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E151 Arıza kodu: elektronik kartta bir sorun yaşandığına işarettir. Bu durumda ilk önce cihaza reset işlemi yapmayı deneyebilirsiniz. Bir süre beklediğiniz halde düzelmiyorsa Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E156 Arıza kodu: Dairede bulunan elektrik voltajında düşüklük olduğunu ifade eder. Voltaj değeri 220 volt olana kadar kesimlikle cihaza dokunmamalısınız. Bu durumda Baymak Brötje kombi servisi aranmalı ve regülatör düzenleyici talep edilmelidir. Eğer regülatör düzenleyici taktırmazsanız kombinizdeki elektronik parçalar geri dönüşü olmayacak şekilde zarar görebilir.

  E160 Arıza kodu: Hermetik kombilerde yer alan fan motorundaki arızayı gösterir. Bu durumda siz müdahale etmemeli; Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E193 Arıza kodu: Tesisatta hava olması sebebi ile cihazda gerektiğinden fazla ısınma olduğunu gösteren koddur. Bu durumu yaşarsanız Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  Dolcevita Arıza Kodları

  E1 Arıza kodu: Cihaz ateşlemede sorun yaşıyor ifadesidir. Ateşleme yapamayan cihazdan verim almak da mümkün değildir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E2 Arıza kodu: Dolcevita kombinin fazla ısınma sebebi ile kendisini bloke etmesi durumunda bu kod ile karşılaşılır. Asıl sorun aşırı ısınma termostatında arıza olmuş olmasıdır. Konuyla ilgili Onarım için Servis ile irtibata geçiniz.

  E3 Arıza kodu: Kombinin atık gaz sisteminin yeteri kadar çalışmadığını gösterir. Bu sebeple cihaz arızaya geçer. Cihazın baca kontrolünün yapılması gerekir. Bacada bir sorun yoksa hava prosestatında ya da fan motorunda sorun olduğu söylenebilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E05 Arıza kodu: Cihazdaki kalorifer devresindeki sensörde sorun yaşanıyor demektir. Böyle durumlarda peteklerinizde ısınma durumu gerçekleşmez. Sebep kalorifer sensoru devresi ile bağlantılı olabilir. Müdahale ve tespiti için Servis ile irtibata geçiniz.

  E06 Arıza kodu: Sıcak su sensöründe yaşanan arızayı ifade eder. Bu durumda kombiden sıcak su alınamaz. Sıcak su verirse bir süre verdikten sonra su kendiliğinden soğur. Bu duruma kullanıcı müdahale edemez. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E10 Arıza kodu: Kombideki su basıncında azalma görüldüğünü gösterir. Bir diğer ifade ile su 0,3 bar altına düşmüştür. Bu durumda tüketicinin kombideki su doldurma vanası yardımı ile cihaz su basıncını 1,5 bar seviyesine getirmesi gerekir. Daha sonra kombi sorunsuz çalışacaktır.

  E25-26 Arıza kodu: Bu hata çoğunlukla pompa hatasını ifade eder. Bu durumda kombi birden fazla sorunla karşı karşıya olabilir. Kombi ses yapabilir, peteklerde ısınma görülmeyebilir ya da kombi hiç çalışmayabilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E35 Arıza Kodu: Baxi Luna Kombide Beliren Bu Uyarı Kodu Cihazda Alevin Oluşmadığı Anlamındadır. Bu Durumda Cihazdan Sıcak Su Alamazsınız Aynı Zamanda Petekleriniz De Isınmaz. Cihaza Müdahale Etmeden Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E80 Arıza Kodu: Baxi Luna Kombi Ekranında E80 Uyarı Kodu Varsa Elektronik Kartta Sorun Var Demektir. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Müdahale Etmemeli Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E97 Arıza Kodu: Elektrik Voltajı ile Alakalı Sorun Olduğunda Baxi Luna Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Daire Girişine Gelen Voltajlar Düşük veya Cihazda Elektronik Kart Sorunu Var Diyebiliriz. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E98/99 Arıza Kodu: Baxi Luna Kombide Her İki Hata Kodu Da Elektronik Kart Arızası Anlamına Gelmektedir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  Brötje kombi arıza kodları

  E10 Arıza Kodu: Ortamdaki Sıcaklık Seviyesini Elektronik Karta Aktarmakta Olan Sensörde Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E25 Arıza Kodu: Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunu Belirten E25 Arıza Kodu Brötje Kombi Ekranında Belirdi İse Peteklerinizden Verim Alamazsınız. Bu Durumda Direk Olarak Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  Brotje Kombi Kodları, Brotje Arıza Kodlarının Açıklamaları

  Brotje Kombi Hata Kodları

  E28 Arıza Kodu: Yalnızca Bacalı Kombilerde Bulunan Baca Sensoru Ortamın Aynı Zamanda Kombinin Sıcaklığını Kontrol Eder ve Bunu Karta Aktarır. Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Ya Bu Sensörde Sorun Vardır Ya Da Bağlantılarında Kopukluk Vardır. Sensorun Görevini Yapmadığını Belirten Bu Hata Kodunda Direk Olarak Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E50 Arıza Kodu: Brötje Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Sıcak Su Sorunu Yaşanıyor Demektir. Bu Durumda Sıcak Su Alamazsınız. Sebebi İse Sıcak Su Sensörünün Arızalı Olması ve Değişime İhtiyacı Olmasıdır. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E110 Arıza Kodu: Aşırı Isınma Termostatı, Limit Termostatı (Stm) Brötje Kombinin İçinde Bulunan Su Aşırı Isınma Yaptığında Cihazı Bloke Eder. Göstergede Bu Uyarı Kodu Var İse Aşırı Isınma Termostatı Arızalıdır veya Atık Gaz Sıcaklığını Elektronik Karta Aktaran Baca Sensöründe Problem Vardır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E119 Arıza Kodu: Brötje Kombinin Su Basınç Göstergesi Olması Gereken Değerin Altındadır. Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kombiye İhtiyacı Olan Suyu Vermek Gerekir. Kombi Basınç Göstergesine Bakarsanız 0,3 Barın Altında Olduğunu Görürsünüz. Bu Durumda Kombiye Doldurma Musluğu ile Su Basmalı Basınç Değerini 1,5 Bara Çıkarmalısınız. İşlem Sonrası Kombi Çalışmasına Devam Edecektir.

  E125 Arıza Kodu: Brötje Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Varsa Kombi İçinde Bulunan Pompa Kalorifer Tesisatında Suyu Çeviremiyor Demektir. Ya Da Tesisatta Hava Vardır, Bu Sebeple Kombi Aşırı Isınma Sayesinde Arıza Uyarısı Veriyordur. Sorunun Çözümlenmesi İçin Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E130 Arıza Kodu: Brötje Kombide Baca Sensöründe Kısacası Ortam Aynı Zamanda Kombi İçindeki Sıcaklığı Ölçüp Elektronik Karta Aktaran Sensöründe Aşırı Isınma Problemi Olduğunu Gösterir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E133 Arıza Kodu: Kombiye Gelmekte Olan Gaz Girişinde Problem Olduğunu Bildiren Arıza Kodudur. Bu Durumda Gaz Valfinde Ya Da Ana Karta Problem Olduğunu Söyleyebiliriz. Eğer Sorun Gaz Valfi ile Alakalı İse Kombiye Gaz Girişi Olmaz. Fakat Sorun Ana Kartla Alakalı İse Bu Durumda Ana Kart Gaz Valfine Görevini Yaptırmaz. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E151 Arıza Kodu: Cihazın Ekranında E151 Arıza Kodu Belirdi İse Bu Elektronik Kartta Sorun Olduğunu Belirtir. Bu Durumda Cihaza Reset Atmanız Gerekmektedir. Reset İşlemi Sonrasında Bir Süre Kadar Bekleyin. Sorun Eğer Düzelmez İse Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E156 Arıza Kodu: Dairedeki Voltajın Düşük Durumda Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Voltaj Değeri 220 V A Dönene Kadar Cihaza Müdahale Etmeyin. Bu Durumda Baymak Brötje Servisi’ni Arayın ve Voltaj Düzenlemeye Yarayan Regülatör Cihazını Talep Edin. Voltajlarla Alakalı Sorunlar Yaşanıyor İse Kombi Parçaları Hasar Görebilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E160 Arıza Kodu: Hermetik Tip Kombinin Fan Motorunda Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketicinin Müdahalesi Gerekmez Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E193 Arıza Kodu: Tesisatta Hava Olması Sebebi ile Cihaz Buna Bağlı Aşırı Isınma Durumu Yaşatıyordur. Bu Durumda Teknik Destek için Servis ile irtibata geçiniz.

  E01 Arıza Kodu: Dolcevita Kombi Ekranında E01 Uyarısının Anlamı Cihazın Ateşlemeyi Sağlamamasıdır. Kombi Ateşleme Yapmadığında Verim De Alınamaz. Bu Nedenle De Sizin Bu Durumda Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E02 Arıza Kodu: Dolcevita Kombi Aşırı Isınma Sebebi ile Kendini Bloke Ettiğinde Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Sorun Aşırı Isınma Termostatının Arıza Yapmasıdır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  E03 Arıza Kodu: Dolcevita Kombinin Atık Gaz Sisteminin Tam Anlamıyla Çalışmaması Sebebi ile Kombinin Arızaya Geçmesidir. Cihazın Baca Kontrolü Gerekir. Baca Çalışmasını Sorunsuz Gerçekleştiriyorsa Fan Motorunda Ya Da Proses Tatta Sorun Var Diyebiliriz. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  Dolcevita Kombi Kodları, Dolcevita Arıza Kodlarının Anlamları

  Dolcevita Kombi Hata Kodları

  E05 Arıza Kodu: Cihazın Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunda Ekranda Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Peteklerinizle Alakalı Isınmama Sorunu Yaşarsınız. Durum Kalorifer Sensoru ile Alakalı Olabilir. Bu Yüzden De Arıza Tespiti ve Müdahalesi İçin Servis ile irtibata geçiniz.

  E06 Arıza Kodu: Dolcevita Kombi Ekranında Beliren Bu Hatanın Açıklaması Sıcak Su Sensöründe Sorun Olduğudur. Bu Durumda Kombi Sıcak Su Vermez. Kombi Eğer Sıcak Suyu Verirse Belirli Bir Süre Kadar Verir Sonrasında Suyu Soğutur. Tüketici Müdahalesi Gerektirmeyen Bir Durum Olduğu İçin Direk Servis ile irtibata geçiniz.

  E10 Arıza Kodu: Dolcevita Kombide Su Basınç Göstergesinin 0,3 Barın Altında Olduğunu Yani Kombinin Suyunun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Kombiye 1,5 Bara Gelene Kadar Su Basmalısınız. Sonrasında Dolcevita Kombi Çalışacaktır.

  E25/26 Arıza Kodu: Dolcevita Kombide Her İki Uyarıdan Biri Bulunuyor İse Muhtemel Pompa Hatasıdır. Bu Durumda Cihazda Birden Fazla Sorun Olabilir. Mesela Petekler Isınmaya Bilir, Kombi Ses Yapabilir Ya Da Kombi Hiç Çalışmıyor Olabilir. Bu Gibi Durumlarda Arızanın Hem Tespiti Hem De Çözümü İçin Servis ile irtibata geçiniz.

  E35 Arıza Kodu: Bu Uyarı Kodu Kombi Ekranında Belirdi İse Cihazın Ateşleme Yaptığı Fakat Alev Oluşturmadığı Anlamına Gelir. Kombiye Üç Kez Reset Atmanız Gerekmektedir. Reset Sonrasında Kombi Ekranında Hala Bu Uyarı Kodu Beliriyor İse Bu Durumda Servis ile irtibata geçiniz.

  E96 Arıza Kodu: Daireye Gelen Voltaj Düşüklüğü Sebebi ile Kombi E96 Uyarı Kodu Verir. Bu Durumda Voltaj Düzenleyicisi Olarak Bilinen Regülatör Cihazı Kullanmanız Gerekmektedir.

  Baymak Arıza Kodları

  E01: Gaz Beslemesi – Blokajı Arızası

  E02: Emniyet Termostat Sensoru Arızası

  E03: Baca Termostat Sensoru / Baca Basınç Sensoru Arızası

  E05: Isıtma Devresi Ntc Sensor Arızası

  E06: Kullanım Suyu Devresi Ntc Sensor Arızası

  E10: Düşük Su Basıncı

  E25: Maximum Sıcaklık Uyarısı

  E35: Alev Oluşumu Arızası

  Eco 280fi Kombi Arıza Kodlarının Anlamları

  Neon1 Kapalı, Neon2 Açıksa; Kombiye Gaz Girişin De Arıza Yaşadığını Bildiren Hatadır. Kombi Ateşleme Yapamıyor, Ateşleme Yapamadığı İçin De Verim Sağlamıyor. Gaz Gurubunda, Kartta, İyonizeysen Da Sorun Olabilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  Neon1 Kapalı, Neon2 Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Baca İşleyişin De Arıza Olduğunu Belirten İşlevdir. Eğer Kombi Bacalıysa Baca Sensöründe, Hermetikse Hava Prosestatı veya Fan Motorun Da Arıza Olabilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

  Neon1 Kapalı, Neon2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa; Kombi Su Basıncı Düşük Durumda. Cihaza Standart Su Ayarına Yani 1,5 Bara Kadar Su Basılması Gerekir. Daha Sonrasın Da Kombi Eski Çalışma Sistemine Dönecektir.

  Neon1 ve Neon2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa; Ntc Sensör Arızası Olarak Bilinen Hata Işıklarıdır. Bu Işıklar Yanıp Sönüyor İse Kombi De Ya Sıcak Su Arızası Meydana Gelir Ya Da Kalorifer Petekleri Isınmaz. Hangi Sensorun Arızalı Olduğunu Tespit için Servis ile irtibata geçiniz.

  Neon1 Yavaş Yanıp Sönüyorsa, Neon2 Açıksa; Kombi De Fazla Isınma Olduğundan Dolayı Kombi Kendini Kullanıma Kapamış. Limit Termostat Sorunu Yaşanmaktadır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Baymak Hata Kodları
Bilgileriniz:
Close
Kombi Servisi
Servis Çağır
İletişim