Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir?

Kombi Arıza » Kombi Bakımı » Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir?

Kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir,  siz değerli müşterilerimizin en çok merak ettiği sorulardan biridir. İşte bu sorunun cevabı tamamen bizde… Zaman zaman petek aralarında oluşan tozların temizliğinin yapılması şarttır.   Fakat petek arası temizliği herkesin yapabileceği bir işlem değildir.  Peteklerde biriken tozların temizliğini profesyonel kadromuz kısa zamanda etrafa zarar vermede profesyonel yöntemlerle yapmaktayız.

Petek Tozu Temizleme yöntemleri

Kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir sorusunun çözümleri bizdedir.   Petek tozu temizliği yöntemlerini anlatmadan önce ne zaman temizlenmeli kısaca bahsedelim.   Sizden gelen şikâyetler doğrultusunda, kış günüde kaloriferlerin doğru dürüst yanmaması kadar moral bozucu başka bir şeyin olmadığını düşünüyoruz. Kendi evinimizin içinde sokaktaymış, gibi kat kat giyinerek oturmak hiçbirinizin hoşuna gitmemektedir. Bu sorunla karşılaşmamak için kalorifer temizliğinizi zamanında yaptırmanız gerekir. Kalorifer temizliğinizi kış gelmeden yaptırmanız daha doğru olacaktır. Eğer olurda, kışın temizletmek zorunda kalıyorsanız, peteği soğuttuktan sonra temizletmeniz gerekmektedir. Şimdi gelelim, kalorifer peteğin tozunu temizlemek için kullandığımız yöntemlere… İşte o yöntemler;

  • Hava kompresörü ile petek aralarındaki tozu temizleme
  • Peteğin üstteki ızgarasının sökülerek üst taraftan silme
  • Peteğin tamamı sökülüp, su ile yıkayarak temizleme.

Yukarıdaki yöntemlerin dışında endüstriyel buhar makinelerinin temizleme gücünü kullanarak petekleri yerinden oynatmadan ve ortalığı dağıtıp kirletmeden kısa zamanda petek aralarındaki tozları yok etmekteyiz. Üstten verdiğimiz buhar ile petek aralarındaki toz, kir ve paslar aşağıya doğru akıp, yok olmaktadır. Eğer petek temizleme işlemi zamanında yapılmadığında petek aralarında biriken kir, toz ve pas tabakaları zamanla kalınlaşıp tabaka oluşturarak, güçlü hale geliyor.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir, sorusunu kısaca anlattık. Peki, petek aralarındaki tozu temizletmezseniz neler olur, kısaca bahsedelim. Petek temizliğindeki amaç estetik görüntüsü açısından yaşadığınız alanlarda ısıtma sistemleriniz olan bembeyaz peteklerin içinin toz, kir ve pasın topak topak olması etrafa hoş gözükmemektedir. Sağlık konusu da bir başka önemli konudur. Özellikle nefes darlığı olan hastaların yaşadığı ortamdaki peteklerin ısındıkça içindeki tozları yukarı kaldırması yanında duran kişinin hastalığını tetiklemektedir. Bu durum yaşlı ve bebekleri de çok çabuk etkilenmektedir. Temiz ve titiz bir ortamda yaşadığımız zaman hem sağlık açısından, hem de estetik açısından oldukça faydalı olacaktır.  Bunun için profesyonel ekip kadromuzla 7/24 saat boyunda petek temizliği konusunda emrinize amadeyiz.

"Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir?" İle Benzer Yazılar

"Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir?" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92