Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Kombi Arıza Parasını Kim Öder?

Kombi Arıza » Genel » Kombi Arıza Parasını Kim Öder?
Kombi Arıza Parasını Kim Öder

Bu konuda henüz yasal bir işlem yokturBu nedenle ev sahibi ile kiracı arasında tartışma olmaktadırKendilerince haklı nedenleri olabilen ev sahibi kiracı arasında daha fazla münakaşa olmadan gerekli bazı kurallar olması gerekir. Kombi arıza parasını kim öder diye  sorulduğunda şayet kiracı kullanırken bozuldu ise mutlaka kiracı ödemelidir. Çünkü kiracı olmak bir şeyi ifade etmezSonuç olarak kombi kullanıcısı kendisidirFakat taşınmadan önce kombi kontrol edilmelidir herhangi arızası var ise ev sahibinin ödemesi gerekir.

Kombi Arızasında Kullanıcının Ödeme Yapması Gereken Kurallar

Kullanıcı yani kiracı olan şahıs kendi kullanımı esnasında doldurma musluğu kırılsa kendisi yaptırmalıdır. Veya ev sahibi bakımı yapılmış kombiyi kiracıya teslim etmiş olsa sonradan kiracı bakımını yaptırmaz ise cihazda arıza oluşur ise buda kiracıya aittir. Kombi arıza parasını kim öder sorusunun  diğer yanıtı ise kiracının yanlış kullanımı ile oluşan arızaların ödenme ücreti de kiracıya ait olmaktadırFakat bu işin uzman çalışanları olan sertifikalı elemanlarımız ise kombi bakımını ev sahibinin yaptırmasının şart olduğunu kiracıya mecbur olmadığı bilgilerini vermektedirler. Firmamızın kuralı olarak ev sahibi ile kiracı arasında yapılan sözleşme ne ise çıkan masraflar da ona göre değerlendirilmektedir. Fakat sözleşme yok ise ve kullanıcının hatası değilse arıza bakım onarım vs. ücretler ev sahibine ait olmaktadır.

Kombi Arıza Ücretinde Yapılması Gerekenler

Her cihazda oluşan arıza gibi kombide de mutlaka oluşabilen bazı arızalar olmaktadır. Günümüz de en çok sorulan sorulardan biri ise Kombi arıza parasını kim öder, ortak  bir karar için mutlaka ev sahibi ile kiracının iletişimde olması gerekirOrtak bir karara bağlanmak ise oldukça zordurTartışmaya yol açmadan mutlaka elemanlarımızdan arıza tespiti için yardım istenmelidirHer iki tarafın yanında elemanlarımız arızanın nedenini oluşma sebebini açıklayarak konu hakkında yardımcı olmaktadırlarSonrasında ise arızanın oluşma nedenine göre ortak bir karar alınarak ödeme yapılmaktadırCihazların bu tür arızalarında ve oluşma sebebi nedir öncesi mi sonrası mı geçerlidir kiracı ve ev sahibinin ödeme hakkı ne kadardır gibi sorunlarınız için bizden destek alabilirsiniz.

"Kombi Arıza Parasını Kim Öder?" İle Benzer Yazılar

"Kombi Arıza Parasını Kim Öder?" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92