Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Kombi Arıza » Kombi Bakımı » Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?
kombi14

Kombi bakımı kış ayları gelmeden yaz sonu ve sonbaharda mutlaka yapılmalıdır. Kombi bakımı için bu ayların tercih edilmesinin birden çok nedeni vardır. Öncelikle bir çok kombi servisi kış gelmeden bakım işlerinde kampanyalı fiyat uygularlar. Mevsimsel iş dengesini kurmak adına böyle bir fiyat uygulaması gerçekleştirmektedirler. Kış aylarında yoğun kullanıma bağlı olarak bakım ve arıza giderilmesi talepleri çok daha fazla olduğundan teknik servis çağıran kişi sayısı da çoğalır. Bu nedenle kombi servisi çağırdığınızda, size verilen randevu saati de ileri bir zaman olabilir. Bu da sizin soğukta ve zor şartlar altında beklemenize ve mağdur durumda kalmanıza neden olabilir. Zamanında kombi bakımı yapılmayan cihazların özellikle uzun süre kullanım dışı kaldığından parçaların kir biriktirmesi, tıkanması, paslanması gibi nedenlerle arıza vermesi çok yüksek ihtimaldir. İstenmeyen bir durumda ve zamanda arıza yaşanmaması için kış gelmeden bakım yaptırılmalıdır.

Kombi bakımının ve özellikle petek temizleme işleminin yapılması doğal gaz faturalarınız da %5 e varan oranlarda tasarruf etme imkanı sağlar. Bunun nedeni ise bakım yapılan kombinin çok daha verimli çalışmasıdır. Temizliği yapılmış petek ve kombi verimli çalıştığından ısı ayarı daha düşük tutulabilir. Bu da daha az yakıt ile daha fazla ve uzun süre ısınmanızı sağlayacağından daha az fatura ödemiş olursunuz.

Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler

Kombi bakımı esnasında öncelikle herhangi bir tıkanma riskine karşın kombi içinde bulunan parçaların temizliği gerçekleştirilir. Özellikle filtrelerin temizlenmesi bakım işleminden olumlu sonuç almak için son derece önemlidir. Bunun dışında kombinin su sızdırma durumu , genleşme tankı, su miktarları ve hava basınçları kontrol edilir. Özellikle baca ve ısı sensörleri elden geçirilir. Isı sensörünün sağlıklı çalışmaması istenilen sıcaklığı elde etmenize neden olmaktadır. Baca sensörleri ise kombinin baca çekişini kontrol eden ve gerekli durumlarda gaz akışını kesen hayati önem taşıyan parçalardır.

Baymak, Buderus, ECA, Immergas, demirdöküm ve diğer tüm markaların, kombi bakımı için firmamızı 444 1 909 numaralı hattımızdan güvenle arayabilirsiniz. Servis hizmetlerimiz 1 yıl garanti kapsamındadır.

Bir önceki yazımız olan kombi bakım ücreti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

13 Temmuz 2017

"Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92