Kombi Fiyatları

1 2 3

 

Modern dönemlerde evlerin ısıtılması için çok farklı araçlar ve sistemler bulunmaktadır. Fakat özellikle şehir hayatının içerisinde çevre kirliliği oluşturmadan istenen sıcak ortamların sağlanabilmesi için genellikle doğalgaz tercih edilmektedir. Doğalgazın istenen şekilde ısıya dönüştürülebilmesi için de kombi dediğimiz mekanizmalar devreye girmektedir. Teknik servisliğini yapmış olduğumuz kombiler birbirinden farklı çeşitlerde üretilerek müşterilerin farklı ihtiyaçlarına yanıt verilmektedir. Böylece istenen tipte kombi firmamız tarafından montaj edilerek kışın arzulanmış olunan sıcak ortama kavuşabileceksiniz. Kombilerin türlerine ve kalitelerine göre de kombi fiyatları belirlenmektedir.

Kombi Fiyatları ve Kombi Türleri

Kombiler genel olarak üç kısma ayrılmaktadır. Bunlardan hermetik tip kombiler dediğimiz sistemler açık

yanma odası olmayan kombilerdir. Bu kombiler kesinlikle bacaya ihtiyaç duymamaktadır. Hermetik kombilerdeki yanma odaları kapalı bir hücre biçiminde olup doğalgazın yanma sırasında ihtiyaç duyacağı oksijeni ve havayı dışarıdan bir fan yardımıyla almaktadır. Ayrıca yanma sırasında oluşan atık gaz da yine dışarıya bırakılmaktadır. Diğer kombi tipi ise bacalı olan kombilerdir. Yanma odası kendisinde mevcut olan kombiler ortama açıktır ve bir baca vasıtasıyla ortam havalandırılması yapılmaktadır. Bu sebeple banyo gibi küçük yerlere de konulmamalıdır. Son dönemde en sık karşılaştığımız kombiler arasındaki yoğuşmalı tip kombiler bir eşanjör vasıtasıyla atılmakta olan gazın ısısının düşürülüp yoğunlaştırması ile ortaya çıkan su buharı içindeki enerjiyi kullanmaktadır. Böylece oldukça verimli ve tasarruflu olan yoğuşmalı kombiler en popüler ürünler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bütün kombiler kendine has özellikleriyle farklı kullanım tipleri ortaya çıkartmaktadır. Ayrıca kombi fiyatları açısından da çeşitlilik sağlanarak her türlü müşteriye kaliteli cevaplar sunulabilmektedir.

Kombi Fiyatları ve Periyodik Bakım

Farklı periyotlarda bulunan kombi fiyatları içerisinden size uygun olanını belirleyip satın aldığınızda yapmanız gereken en önemli işlem firmamız gibi kaliteli bir servisle iletişime geçmektir. Çünkü firmamızla iletişime geçtiğinizde kombinin doğru bir şekilde montajı yapılarak stabil çalışması sağlanacaktır. Ayrıca kombiler her sene kış öncesinde periyodik bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada devreye girmekte olan firmamız kombinizin ömrünü uzatırken evinizin ısısını stabil hale getirecektir.