Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Kombi Servisi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Kombi Arıza » Kombi Servisi » Kombi Servisi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Kombi servisleri, kombi arıza ve bakımlarına çözüm üreten firmalardır ve kombi servisi ücretleri uygulanan işlem göre değişiklik göstermektedir. Kombiler modern hayatın vazgeçilmezleri arasına girmiş ve yaşam alanlarının kalitesini oldukça yükseltmişlerdir. Evlerde, ofislerde, işyerlerinde gerek sıcak su gerekse ısınma ihtiyaçlarına çözüm sunan kombiler, zaman zaman çeşitli arızalar verebilmektedir. Arazalar haricinde de düzenli olarak, en az yılda bir kombi servisi tarafından bakımları yapılmalıdır. Düzenli bakımı yapılan kombi, daha yüksek verim sağlar. Tam kapasiteli çalışma kazanır. Buna bağlı olarak da enerji tasarrufu oluşturarak doğalgaz faturalarının düşürülmesine olanak sunar.

 

Kombi Servisi Ücretlerinin Artış Sebepleri Nelerdir?

Kombi arızaları, kombini yaşı ile doğru orantılıdır. Buna karşın düzenli bakımları yapılan kombilerin daha uzun ömürlü olduğu ve daha az arıza çıkardığı rahatlıkla söylenebilir. Kombi servisi ücretleri oldukça uygun olmakla birlikte, düzenli bakımı yapılmadığı takdirde çok daha büyük masraflara yol açması kaçınılmazdır. Kombilerde karşılaşılan genel arızalar ise şunlardır: aşırı ısınma, kombinin kısa devre yapması, ekran hatasının ortaya çıkması, hava tahliye arızası, sıcak su aksamlarında meydana gelen arızalar, düşük su basıncı hatası, egzoz dumanı tahliye arızası, yetersiz dolaşım sonucu düşük verim arızası. Servisler, tespit edilen arızanın çözümünde bazen parça değişimi yapmak zorunda kalabilirler ve kombi servislerinde ücret artışını sağlayan en önemli etken de yedek parçadır. Aksi halde teknik işlemlerde kombi servisi ücretleri oldukça uygundur.

Kombi Servisi Ücretlerini Düşürmenin Yolu Nedir?

Kombi arıza çözümleri dışında rutin kombi bakım ücretleri ise daha düşüktür. Bu nedenle düzenli bakım maliyetinden kaçınmamak gerekir. Çünkü düzenli bakımı yapılan kombi, daha az arızalanacak ve daha büyük masrafların önüne geçilecektir. Bu da kombi servisi ücretleri bakımından çok daha uygun fiyat avantajı oluşturacaktır.

26 Aralık 2017
|

"Kombi Servisi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?" İle Benzer Yazılar

"Kombi Servisi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92