Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Kombi Teknik Servis

Kombi Arıza » Kombi Servisi » Kombi Teknik Servis
7

Eski zamanlarda ısınmak için en çok soba kullanılırdı. Bu sobanın üzerinde yemek yapılırdı ya da ocağında kestane, patates pişirilir ve zevkle yenilirdi. Daha sonra ev halkının tamamı bu sobanın üzerinde güğümlerin içerisinde ısınan sular sayesinde haftada bir, genel olarak pazar günlerinde yıkanırdı. Bu durumlar son zamanlarda nostalji olarak görülmektedir. Günümüzde neredeyse sobalı ev sayısı yok denilecek kadar azdır. Şimdilerde güğüm de kalmadı sobanın kenarında ısınan insanlar da. Son zamanlarda sobanın tarihe karışmasıyla artık kombi kullanımı daha yaygın hale gelmektedir. Soba gibi kömür odun doldurup çırayla tutuşturmaya gerek kalmadan tek bir tuşla tüm evinizi ısıtabilirsiniz. Ayrıca evinizden akan tüm sularda sıcak gelmektedir. Tamamen insanların kendi zevkine göre ayarlanabilen sıcaklıklar sunan bu mucize alet sayesinde her şey daha da kolaylaşmıştır. Kombinin kullanımı basit olmakla birlikte sadece kullandığınız kadar para ödemenizi sağlamaktadır. Kullanılan suyun kesintisiz ve konforlu olması bir tarafa, sıcak ya da soğuk suyun kullanımı ayrı değil hepsi tek bir cihazda toplanmaktadır.  Kombinizi kullanmak istemediğiniz zaman gönül rahatlığı ile kapatabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur.

Yoğuşmalı Kombi

Kışın kendini göstermesi ile insanlar yavaş yavaş kombi kullanımına ağırlık vermektedir. Herkes tarafından bilinir ki sıcak susuz kalmak ve soğuk evde oturmak sağlıklı bir durum değildir. Kombiler çalışma sistemlerinde göre 4’e ayrılmaktadır. Bacalı kombi, Hermetik kombi, Baca fanlı(yarı hermetik) kombi ve yoğuşmalı kombilerdir. Yoğuşmalı kombi içlerinden en iyi olanıdır. Bunun sebebi; Ekonomik olması ve küresel ısınmaya karşı bir teknolojiye sahip olmasıdır. Kombi kullanımının yaygınlaşması ile kombi teknik servis arayışı da artmaktadır. Kombinizden en iyi verimi almanız ve zor günler geçirmemeniz için sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

Yuvanızın Sıcaklığı Bizden Olsun

Standartlara göre 21 C derece üşümenize engel olacaktır. Ancak ülkemizde  genellikle 23 C derece olarak kullanılmaktadır. Ekonomik olması açısından kombiyi kapatmak doğru bir hareket olmayacaktır. Belli sürede evin tamamı ısındıktan sonra kombiyi kapatırsanız bu sizin için daha iyi olacaktır. İnsanlara hizmet veren birçok kombi teknik servis teknikeri, kombilerini kapatan insanlara  bu tavsiyeyi vermektedir. Yapılan büyük hatalardan biri de kombilerin mutfağa takılmasıdır. Kombilerin bulunduğu ortam çok değişken hava sıcaklığının olmadığı bir yerde, yatak odası gibi yerlerde olmalıdır. Bu nedenle mutfak tercihi yanlış görülmektedir. Mutfak çok değişken bir hava ortamına sahiptir. Havası sürekli değişmeye elverişlidir. Kombinin evi ısıtmasında başka etkenlerde bulunmaktadır.

Binanın yapısı, izolasyonu, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi durumlar da evinizin ısınmasını etkileyecektir. Kullanmış olduğunuz kombinin sessizliği de büyük bir öneme sahiptir. Hiç kimse gece uyurken bir köşeden kombinin sesinin gelmesini istemez. Bu nedenle seçmiş olduğunuz kombinin sessizliği önem arz etmektedir. Kombilerimiz sessiz çalışmaktadır ve sizleri rahatsız etmez. Kombiler diğer ısınma araçlarına göre daha güvenlidirler. Bu bilinçte olan herkes evine kombi taktırmaya özen göstermektedir. Yeni eve çıkmayı düşünen insanlar için kombi kullanımı, temizliği açısından tercih sebebi olmaktadır. Kombiyle ilgili bir problemle karşılaşmanız dahilinde size en yakın kombi teknik servis hizmeti yardımcı olacaktır.

 

"Kombi Teknik Servis" İle Benzer Yazılar

"Kombi Teknik Servis" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92