Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Petek temizleme Kocaeli

Kombi Arıza » Genel » Petek temizleme Kocaeli
Petek temizleme Kocaeli

Kış aylarında havaların soğumasıyla evlerimizi ısıtmak için peteklere ihtiyaç duyarız ve herkes ödemiş olduğu faturanın karşılığı kadar ısınmak ister. Konforlu bir yaşam, sıcak bir ev ve uzun ömürlü kombiler istiyorsanız petek temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği çok önemli bir konudur ve peteklerin daha verimli ısıtması için çok gereklidir. Petekler iki yılda bir  temizlenmelidir ama biz yılda bir defa temizlenmesini önermekteyiz. Uzun zaman temizlenmeyen peteklerin içerisinde çok yoğun şekilde kireç ve çamur birikintileri oluşarak peteklerin tam anlamıyla ısınmasını ve ısıtmasını engeller. Petek temizleme Kocaeli olarak biz bu kireç ve çamurlaşmanın oluşmaması için peteklerinizi temizliyoruz. Peteğin içerisindeki çamur ve kireçlenme ısı kalitesinin düşürür ve doğalgaz faturasının kabarık gelmesine sebep olmaktadır. Ayrıca peteklerin içerisindeki çamurlaşma ilerleyen sürede balçık haline gelir ve peteklerin alt kısmına yapışarak peteklerin her yerinin eşit şekilde ısınmasını engeller. Petek ve radyatör temizleme yapılırken makineli ve kimyasallı temizlik çok etkili yoldur. Bu yöntemle tek bir radyatöre makine bağlantısı yapılır ve radyatörlerin hepsi temizlenir. Bu sayede ortalık kirlenmemiş ve radyatörlerin hepsi boşu boşuna sökülmemiş olur.

Petek Temizlemede Dikkat Edilen Noktalar Nelerdir?

Petek temizleme Kocaeli, peteklerin içerisine ilk önce petek temizleme kimyasalları atacaktır. Bu petek temizleme kimyasalları peteklerin en alt kısmına inerek yapışmış balçıkların çözünmesine yardımcı olmaktadır. Petek temizleme kimyasalları dip kısımdaki balçıkları parçalayarak peteklerin temizlenmesi için hazır hale getirilmesi için gerekli olmaktadır. Bu aşamadan sonra petek yıkama makineleri kullanarak tazyikli suyla petekler yıkanır ve durulanır. Bu işlem 1-2 saat sürmektedir. Kısa zamanda hem yakıttan tasarruf etmek için hem de sağlıklı ısınma için gerekli bir işlemdir.Petekleri temizledikten sonra daha sağlıklı çalışması için ve garanti sağlaması için peteklerin içerisine koruyucu kimyasallar atılmaktadır.  Kombi filtre temizliği ise iki ayda bir yapılmalıdır. Filtre temizlemede de radyatörlerde zamanla oluşan tortulardan kurtulmuş olursunuz.

Profesyonel Hizmet Veriyoruz

Petek temizleme Kocaeli olarak profesyonel hizmet kalitesini benimsemiş yetkin personeller ve uzmanlarla çalışmaktayız. En uygun kimyasallarla ve en iyi makinelerle işlerimi yapmaktayız. Bu sayede petek ve radyatörlerinizin temizlenmesiyle yüzde yirmi beş civarında tasarruf sağlar ve kombilerin ömrünü uzatır. Hem temizleme maliyeti düşer hemde yakıttan tasarruf açısından rahat etmeniz için petek temizliği işlemini yaptırmalısınız. Yılda en az bir defa peteklerinizi temizletmelisiniz.

"Petek temizleme Kocaeli" İle Benzer Yazılar

"Petek temizleme Kocaeli" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92