Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Petek Temizliği Fiyatları

Kombi Arıza » Petek Bakımı » Petek Temizliği Fiyatları
petek-temizleme-fiyat

Kalorifer peteklerinin doğru ısıda çalışması için düzenli temizliğinin yapılması gerekmektedir. Kış aylarında ısınma problemi yaşamamak için petek temizliği yapılmalıdır. Petek temizliği fiyatları her bütçeye uygundur. Kışın ısına bilmek için kombi evlerde kalorifer peteği kullanılır. Kombi kalorifer peteklerine sıcak su vererek evin ısınmasını sağlar. Kaloriferler kullanılmaya başlandıktan belli bir süre sonra petek temizliği yapılmalıdır. Petek temizliği, peteğin içinde oluşan tortu, kum, kireç gibi kirlerin temizlenmesini sağlar. Temizlenmeyen kalorifer peteklerinde sıcak su rahat hareket edemez ve peteğin ısınmasına engel olur.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı

Düzenli olarak temizliği yapılmayan petekler yeterince ısınmaz, zamanla hiç çalışmaya bilirler. Temizlenmeyen peteğin için biriken kirler ısınmasını engeller.  Isınmayan petekler kış aylarında evin soğuk olmasına sebep olur ve tasarrufu engeller.  Soğuklarda sorun yaşamamak için petek temizliğine dikkat edilmelidir. Petek temizliği fiyatları, petek sayısına göre farklılık göstere bilir. Kış aylarında kalorifer petekleri ısınmak için sürekli kullanılıyor. Peteklerin ısınması için içerisinde sıcak su hareket ediyor ve ısınmasını sağlıyor. Suyla birlikte peteğin içine giren tortu, kireç, kum gibi pislikler sıcak suyun peteği ısıtmasını engeller. Bu durum hem evin ısınmasına engel olur hem de daha fazla fatura gelmesine sebep olur. Bu sebeple düzenli olarak petek temizliği yapılmalıdır. Temizlenmeyen petekler kombiyi ne kadar yüksek ısıda açsanız da ısınmaz. Bu durum kış aylarında evinizin soğuk olmasına sebep olur ve yüksek faturalar gelmesine sebep olur. Bu tür sorunlar yaşamamak için petek temizliği düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu işi en iyi şekilde yapan firmalar, petek temizleme hizmetini vermektedir.

Güvenilir Hizmet Sunan Firmamız Tercih Edin

Petek temizliğini yaptıracağınız zaman bu işi yapan ve bu işten anlayan yerlere başvurmalısınız. Daha sonra tekrar sorun yaşamamak için temizliğin doğru şekilde yapılması gerekiyor. Petek temizleme işlemi yapılacağı zaman ilk önce kombi belli bir ayara getirilir ve peteğin giriş ve çıkış sıcaklıkları ölçülür. Bunun sebebi petek temizleme işleminin işe yarayıp yaramadığını görmek. Daha sonra kombi kapatılır ve kalorifer tesisatındaki su boşaltılır. Su boşaltıldıktan sonra petek temizleme makinesine su konulur, petek vanaları açık konuma getirilir ve birkaç dakika boyunca çalıştırarak kirli su boşaltılır. Daha sonra petek temizleme makinesine, temizliği sağlayacak olan kimyasal koyulur ve tesisata verilerek çalıştırılır, tesisatta kimyasalın dolaşması sağlanır. Bu şekilde petek temizlenmiş olur. En son durulama işlemi yapılır. Temizlik bittikten sonra kombi açılarak tüm kontroller yapılmalıdır. Bu hizmeti en iyi şekilde uygun fiyatlara sağlıyoruz. Petek temizliği fiyatları petek sayılarına göre değişiyor. Bu hizmeti güvenle bizden alabilirsiniz.

"Petek Temizliği Fiyatları" İle Benzer Yazılar

"Petek Temizliği Fiyatları" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92