top of page
  • kombiarizaeray

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi patlamalı yanıyor ise, gaz birikmesi ve gecikmeli ateşleme sonucu şiddetli yanma gerçekleşir, bu durum bir kombi arızasına sebeptir ve kombi servisi duruma müdahale etmelidir.


Kombiler evlerin, ofislerin ya da iş yerlerinin ortam sıcaklığını sağlayan, canlıları soğuk kış günlerinde sıcakta tutan ve ortama sıcak su temin eden özel sistemlerdir. Kombiler gaz, elektrik ve suyun birlikte bir düzen içerisinde çalışmasıyla bu görevi yerine getirirler. Bu sistemlerden herhangi birinde çok basit dahi olsa bir sorun olursa bu, kombinin çalışmayacağı hatta sonrasında daha büyük problemlere yol açacağı anlamına gelir. Kombilerdeki sorunlar giderilmezse can güvenliğini tehdit edebilecek durumlar ortaya çıkar. İşte bu nedenle kombilere periyodik bakımların yapılması çok önemlidir.


Kombi arızası yaşamamak için, kombilerde yaşanabilecek sorunlar önceden bu bakımlar sırasında görülür ve gerekli değişim, tamirat ve temizlik işlemleri yapılır. Periyodik bakımlar yılda 1 olmak üzere, soğuk kış günlerine girmeden önce yapılmalıdır.


Kombi patlamalı yanıyor olduğu durumlar çoğu zaman kullanıcılar tarafından korkutucu olarak bulunur. Sonuçta gaz gibi tehlikeli olabilecek bir maddeden kaynaklanan bu durum insanlar için can güvenliklerini tehdit eden bir sorun olarak algılanır. Patlamalı yanışın nedeni kombinin normalden birkaç saniye kadar geç yanıyor olmasıdır. Doğal olarak bu da içeride gaz birikmesine neden olur ve gazın patlamalı şekilde yanmasını sağlar. Aynı şekilde baca çekişinde bir sorun da olabilir. Eğer fan motoru arızalıysa atık gazı sistemden tahliye edemiyordur. Bu durum içeriye atık gazın kokusunu da verebilir.


Bu tip ciddi problemlere kullanıcının müdahale etmesi doğru değildir. En kısa sürede işinde uzman ve bu tip sorunlarla daha önce birçok defa uğraşmış bir kombi servisi ekibinin çağrılşması gerekir. Ayrıca, yıllık periyodik bakımların kesinlikle ihmal edilmemesi gerekmektedir. Bazen önceden alınacak küçük önlemler daha sonrasında ciddi tasarruflar sağlayabilir.Kombi Neden Patlamalı Yanar ?

Gecikmeli ateşleme ve yanma patlama sesine neden olur.

Bakımsız kombi sağlıklı ateşleme yapamaz, çakmaklar kirlidir, şiddetli yanma olur.

Voltajlar düşük ise tam zamanlı yanmada aksaklık olur kombi patlama yapar.

Tıkalı gaz memeleri sağlıklı gaz geçişi sağlayamaz. Bu durumda ateşleme olur ancak gaz beklenilen zamanda yanamaz, kombi patlaması gerçekleşir.

Bu maddelerin tümü kombi arıza servisleri tarafından doğru ve kesin çözüm ile giderilebilir.


Kombi patlamalı yanıyor, bu tür arızalar önem arz etmekte olup, acilen kombi servisi tarafından sorun tespiti yapılıp, neden patlamalı çalıştığı çözüme kavuşturulmalıdır. Aksi halde rahatsız edici ve şiddetli yanmalar sizleri tedirgin edecektir. Pilot alevli olmayan ve elektronik model ve özellikle bacalı kombilerde daha çok tespit edilen kombi patlamalı yanıyor şikayetleri hem kombi bakımı zamanında yapılmamasından, hem de elektrik voltaj sorunları gibi nedenlerden dolayı kombi patlamalı çalışıyor şikayetlerini tespit etmiş bulunmaktayız.

Görüldüğü kadarıyla birçok sebep kombinin şiddetli yanlara oluşturmasına neden olabilmektedir. Telefon desteği alınmak istendiğinde, arıza tespiti sadece yerindeki şartları gözetmek sureti ile yapıldığından, kesin tespit ve arıza fiyatlandırması telefon ile yapılamamaktadır. Örneğin servis ekiplerimiz kombi patlamalı yanıyor şikayeti üzerine kombide arıza ararken, öncelikle voltaj ölçülür, sorun yok ise kombi çakmak ve iyonizasyon ayarları kontrol edilerek ilerleme sağlanmaya çalışılır. Bunların dışında ise gaz basıncı ve meme gözleri kontrol edilmeli, gözlerde bit tür tıkanma var ise, kombinin patlamalı çalışmasına sebep olabilmektedir.

Yine aynı arıza için, diğer kontrol ettiğimiz aksamlarda bir sorun görülmediyse, elektronik kart ayarlarına bakılarak bir hata olup olmadığı araştırılır. Nedeni ise gaz ayarlarının bir kısmı ana kart tan yapılabildiği gibi o kısımdaki bir hata kombi patlamalı yanıyor arızasını oluşturan sebepler arasında olabilir. Ancak alınan servis taleplerinden bu sorun ile ilgili en çok patlamalı yanma çözümleri en çok ateşleyici çakmak ayarları ve ya bakım eksikliğinden kaynaklı kirlenme benzeri hatalardan kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Neden, çünkü uzun süre bakımı yapılmayan kombinin çakmakları zamanla kirlenir ve bu durumda brülörden çıkmakta olan gaz için yeterli kıvılcım sağlanmadığı için yanma gecikmeli olarak gerçekleşir. Bu gecikme ile birlikte yanma haznesinde hafif gaz birikmesi olduğundan dolayı kombi patlamalı yanıyor oluşumu ortaya çıkar. Bazen normal bazen de korkutucu bir şeklide yanma olmaktadır. Özellikle gece sessizliğinde bu patlamalı çalışma sesi daha da belirginleşir, çünkü ortam sesi azalmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kombi Sıcak Su Vermiyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kombi denilen alet evlerimizde ve iş yerlerinde gereken ısınma sorununu kolaylıkla çözerler. Bunun yanı sıra her zaman ihtiyacı hissedilen sıcak su ihtiyacının karşılanması aşamasında da önemli bir vazife üstlenmektedir. Kombi bu sağladığı faydalar nedeni ile yazın ve kışın önemli bir vazife üstlenmektedir. Kombi teknik servis bu önemli cihazın uzun süreler bozulmadan çalışması adına gereken önlemleri ve bakımları yerine getirmektedir. Kombi yetkili servisleri sayesinde marka ya da model fark etmeksizin her cihazın tamiri ve bakımı kolaylıkla yapılabilmektedir. Uzun süreli kullanım için kombinin belirli periyotlar dahilinde servise gösterilmesi faydanıza olacaktır.


Kombi Teknik Servislerinden Nasıl Faydalanılır?

Kombi teknik servislerinden faydalanabilmek için yapılması gereken yetkili bir servis ile görüşmek olmalıdır. Yetkili kombi servisleri gerekli işlemleri yetkin personelleri ile yerine getirmektedir. Kombiniz bozulmadan gereken önlemleri almak sizi ekstra maliyetten kurtarmaktadır. İkinci el kombi olsun ya da sıfır kombi olsun her türlü kombi cihazınızın tamiri ve bakımı ile ilgili yapmanız gereken yetkili servislerden yardım almaktır. Özellikle kış aylarına girerken ev sahiplerinde kombi bakımı ile bir telaş görülmektedir. Kışın ortasında kombi cihazında meydana gelen bir arıza ile kötü duruma düşmemek isteyen kullanıcılar daha önceden tedbirlerini almak adına bakım yaptırmaktadır.


Kombi Alacaksanız Bize Danışın

Her türlü tedbiri almanıza rağmen kombinizin bozulduğu görülmektedir. Bu durumda yeni bir kombi almanız gerekmektedir. Fakat kombiler çok pahalı olduğu için yeni kombi almak yerine ikinci el kombi fiyatları hakkında biraz araştırma yapmanız da mümkündür. İkinci el kombiler de aynı işi görmekte olup firmamızda sizlere özel ve uygun fiyatlara alabileceğiniz kombiler bulunmaktadır. Dilediğiniz ikinci el kombi ürününü uygun fiyata alabilmek için bizden destek ve yardım alabilirsiniz.

Kimler Kombi Bakımı Yaptırmalı

Soğuk havaların kurtarıcısı olan kombiler ısınma açısından insan hayatını kolaylaştırıyor. Ayrıca sıcak su sağlaması da büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bundan dolayı kombilerinize gereken bakımı mutlaka yaptırmalısınız. Uzun süredir kombi bakımı yaptırmayan kişiler mutlaka kombilerini kontrol ettirmelidir. Çünkü bakımı yapılmayan kombi verimsiz çalışır. Ayrıca bu verimsiz çalışma da faturanıza olumsuz olarak yansır. Bundan dolayı profesyonel hizmet veren firmaları tercih ederek kombinizin bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Bahçelievler kombi servisi firmamız kombi onarım ve bakım konusunda size yasal çerçeve içerisinde yardımcı olmaktadır. Gerekli teknik alt yapıya sahip olan firmamız bu hizmeti alanında uzman kadrosu ile sürdürmektedir.


Bakım İşleminde Yapılanlar

Kombinize bakım yapılmadan önce nasıl çalıştığı kontrol edilir. Daha sonra iç temizliği yapılır. Baca bölümü de temizlenir. Ayrıca fan temizliği de yapılır. İç mekanizması kontrol edilerek gerekli bakım kısa süre de tamamlanır. Isıtma hızı da ölçülür. Tüm bu işlemler kombinizin yüksek bir verimle çalışması için yapılır. Daha sonra tesisat bölümü kontrol edilir. Herhangi bir su kaçağının olup olmadığı kontrol edilir. Su basın ayarı yapılır. Kombilerde karşılaşılan sorunlardan biri de su basıncının düşmesidir. Kombi içerisindeki su basıncı düşerse kombi çalışmayacaktır. Bunun için su basıncını ayarlamanız gerekir Su basıncı en az 1,5 bar olmalıdır. Bunun altına düşerse kombi hata verir. Bağcılar kombi servisi çalışanlarımız bu konuda dikkat etmeniz gereken tüm detayları sizlerle paylaşır. Bu sayede daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.


Kombinizin bakımı yapıldıktan sonra odalarınız daha hızlı ısınır. Eskisinden daha fazla verim elde ederek bu da faturanıza ekonomik olarak yansır. Zeytinburnu kombi servisi hizmet içeriğimizden yararlanmak isterseniz bu konuda sunacağımız size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.


Kombiler İçin Kaliteli Şekilde Verilen Pendik Demirdöküm Servisi Hizmeti

Yeterli bilgi ve deneyimlere sahip çalışanlar ve üstün teknolojik araçlar ile sağlanmakta olan Pendik Demirdöküm servisi ile cihazların bakım ve onarımları güvenli ve kaliteli şekilde yapılmaktadır. Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak kullanılan kombi gibi cihazların bakım ve onarım işlemlerini sağlayan servis hizmetleri, ürünlerin çeşit ve özelliklerine göre farklı fiyatlandırmalar ile sağlanmaktadır. Kombi cihazlarına bağlı olarak bu hizmetlerde peteklerin temizlenmesi ve bakım işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Günümüzde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamakta olan kombi cihazlarının kullanımı giderek yaygınlaşmakta ve kullanılmaktadır. Ancak bu ürünler çeşitli hatalı kullanımlar sonucu arızalanmakta ve bozulmaktadır. Bu servis hizmetleri ile cihazlar onarılmakta ve düzenli olarak çalışır hale getirilmektedir.


Kombi Bakımı Sağlamakta Olan Pendik Demirdöküm Servisi

Pendik Demirdöküm servisi hizmetinde kombi cihazlarının yapılması gerekli olan bakım ve onarım işlemleri kaliteli şekilde gerçekleştirilmektedir. Günlük hayatta sıkça kullanılmaya maruz kalan bu kombi cihazları, uzun ya da hatalı kullanımlara bağlı olarak bozulmakta ve arızalanmaktadır. Bu cihazların doğru ve güvenli şekilde çalıştırılması için gerekli olan bakım ve onarım işlemleri bu servisler sayesinde sağlanmaktadır. İstanbul’un pek çok bölgesinde olduğu gibi Pendik bölgesinde de sağlanmakta olan servis hizmeti, kombi cihazlarının çeşitli ölçü ve malzeme içeriklerine göre farklı fiyatlar ile gerçekleştirilmektedir.


Kombi Cihazları İçin Sağlanan Pendik Demirdöküm Servisi Fiyatları

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan kombi cihazları için verilen Pendik Demirdöküm hizmetleri deneyimli personeller ve son model cihazlar ile gerçekleştirilmektedir. Kombi cihazlarının boyut ve malzeme özelliklerine göre farklı fiyatlar ile üretilmesinden dolayı, bakım servis hizmetlerinde de bu özelliklere göre çeşitli fiyatlandırmalar yer almaktadır. Bu hizmeti sağlayan firmalar kadar çalışan personellerin deneyimi de oldukça önemlidi

Kombi Servisi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Kombi servisleri, kombi arıza ve bakımlarına çözüm üreten firmalardır ve kombi servisi ücretleri uygulanan işlem göre değişiklik göstermektedir. Kombiler modern hayatın vazgeçilmezleri arasına girmiş ve yaşam alanlarının kalitesini oldukça yükseltmişlerdir. Evlerde, ofislerde, işyerlerinde gerek sıcak su gerekse ısınma ihtiyaçlarına çözüm sunan kombiler, zaman zaman çeşitli arızalar verebilmektedir. Arazalar haricinde de düzenli olarak, en az yılda bir kombi servisi tarafından bakımları yapılmalıdır. Düzenli bakımı yapılan kombi, daha yüksek verim sağlar. Tam kapasiteli çalışma kazanır. Buna bağlı olarak da enerji tasarrufu oluşturarak doğalgaz faturalarının düşürülmesine olanak sunar.Kombi Servisi Ücretlerinin Artış Sebepleri Nelerdir?

Kombi arızaları, kombini yaşı ile doğru orantılıdır. Buna karşın düzenli bakımları yapılan kombilerin daha uzun ömürlü olduğu ve daha az arıza çıkardığı rahatlıkla söylenebilir. Kombi servisi ücretleri oldukça uygun olmakla birlikte, düzenli bakımı yapılmadığı takdirde çok daha büyük masraflara yol açması kaçınılmazdır. Kombilerde karşılaşılan genel arızalar ise şunlardır: aşırı ısınma, kombinin kısa devre yapması, ekran hatasının ortaya çıkması, hava tahliye arızası, sıcak su aksamlarında meydana gelen arızalar, düşük su basıncı hatası, egzoz dumanı tahliye arızası, yetersiz dolaşım sonucu düşük verim arızası. Servisler, tespit edilen arızanın çözümünde bazen parça değişimi yapmak zorunda kalabilirler ve kombi servislerinde ücret artışını sağlayan en önemli etken de yedek parçadır. Aksi halde teknik işlemlerde kombi servisi ücretleri oldukça uygundur.


Kombi Servisi Ücretlerini Düşürmenin Yolu Nedir?

Kombi arıza çözümleri dışında rutin kombi bakım ücretleri ise daha düşüktür. Bu nedenle düzenli bakım maliyetinden kaçınmamak gerekir. Çünkü düzenli bakımı yapılan kombi, daha az arızalanacak ve daha büyük masrafların önüne geçilecektir. Bu da kombi servisi ücretleri bakımından çok daha uygun fiyat avantajı oluşturacaktır.

Kombi İle Evlerinizde Daha Sıcak

Kombi cihazı evlerimizde ve iş yerlerinde ısınma amaçlı kullanılan cihaza verilen isimdir. Kalorifer sisteminden farklı olarak kombi bireysel olarak evin ısınmasına müdahale etmemize müsaade eden bir sistemdir. Özellikle kış aylarında kombi kullanımı artmakta buna bağlı olarak da kombi cihazında arızalar görülmektedir. Bu arızaların önüne geçebilmek için kombi bakımının tam ve zamanında yapılması gerekmektedir. Kombilerinin kış aylarında arızalanmasını istemeyen ev sahipleri kışa girmeden gerekli bakımları yerine getirmektedir. Bakım yapılan kombiler uzun süreler boyunca arızalanmadan kullanılabilmektedir. Bu nedenle uzun süreler boyunca kombi kullanımı için belirli aralıklarla kombinin bakımının yaptırılması gerekmektedir. Bahçelievler Kombi Servisi kombinin bakım ve tamiratı konularında sizlere yardımcı olmaktadır.


Kombi Ve Çalışma Mantığı

Kombi cihazı çeşitli ekipmanlar ile birlikte kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar aktarma borusu ve peteklerden oluşmaktadır. Kombiden ısınan sıcak su aktarıcı borular vasıtası ile peteklere ulaşmaktadır ve bu şekilde evin ısınması sağlanmaktadır. Bir boru vasıtası ile de kombinin yanması esnasında ortaya çıkan zehirli gazlar dışarı atılmaktadır. Bağcılar Kombi Servisi ile kombi cihaz ekipmanları ve kombi cihazının bakımı ve onarımı gerçekleştirilmektedir. Kombi bakımı yapılır ise aynı zamanda kombi cihazınızın harcadığı elektrik miktarı da düşmektedir. Bu nedenle kombi cihazının bakımının yaptırılması önemlidir.


Kombi Bakım ve Onarım Hizmetini Bizden Alabilirsiniz

Kombiniz arızalanmadan önce yaptıracağınız bakım ve onarım hizmetleri kombinizi uzun süreler boyunca arızasız kullanmanıza ve düşük elektrik faturaları anlamına gelmektedir. Zeytinburnu kombi servisi olarak kışa girmeden önce kombilerinizin bakım ve onarımını itina ile yapmaktayız. Siz de kombi bakımında hizmet almak istiyorsanız bizim ile çalışabilirsiniz. Kombileriniz ile ilgili her türlü bakım ve onarım hizmetini bizden güven ile alabilirsiniz.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kombi sıcak su ısınıp soğuyor, sıcak su musluğundan kaynaklı veya kombi alev modülasyon problemi, üç yollu vana teknik aksaklıkları gibi bir çok neden sıcak suyunuzun soğumasına sebep olabilir. Örnek

Kombi su akıtma sorunları, su basıncı fazla olması, doldurma hataları ve bakımı yapılmamış kombi ve tesisat bağlantı arızalarından kaynaklanır. Yetkili kombi servisi olan firmamız tüm kombi arızaları

Kombilerde sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında sıcak su problemleri gelir. Kombi çalışmama sorunları genel olarak periyodik bakımların kombi servislerine yaptırılmaması, kalitesiz parça kullanı

bottom of page