Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Vaillant F–29 Arızası

Kombi Arıza » Arıza Kodları » Vaillant F–29 Arızası
vaillant

Vaillant kombi uzun kullanım sürelerine dayanıklı kombiler olmasına rağmen, mutlaka periyodik kontrollerinin yapılması gereken hassas aletlerdir. Metalin aşınmasına bağlı olarak ve sistemde dolaşan kireç, pislik, gaz vs. gibi maddelerin birikmesine bağlı olarak arıza gösterebilirler. Ancak kombi bakımı sayesinde sorunlar önceden önlenir ya da daha büyümeden çareleri bulunur. Vaillant kombilerde meydana gelebilecek her türlü arızasının çözümü kombi arıza servisi tarafından kolayca giderilir.

Vaillant kombi de diğer kombiler gibi arızaları kodlar aracılığıyla gösterir. Vaillant kombi üzerinde görülebilecek harf ve rakam kombinasyonları arızanın neden kaynaklanabileceğiniz gösterir. Örneğin Vaillant f -29 arızası görüldüğünde kombide birtakım sorunlar olduğu düşünülmelidir.  Vaillant f – 29 arızası görüldüğünde mutlaka kombi servisi aranmalıdır.

Vaillant F – 29 Arızası Neden Kaynaklanır?

Vaillant kombi üzerinde bu kodun görülmesi çözüm için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar. Vaillant f-29 arıza kodu sıklıkla karşılaşın bir soruna işaret ettiği için kaynak olarak 4 neden ileri sürülebilir.

    • F-29 arızasına neden olabilecek ilk neden baca ve fanla ilgilidir. Örneğin baca bağlantıları çıkmış olabilir. Yine fanın emiş gücünün yeterli olmadığından da bahsedilebilir. Bu tip kombi arızaları baca bağlantılarının yerine takılması veya fan değişimi ile ortadan kaldırılabilir.
    • Vaillant kombilerdeki bulunan prosestat fandaki hava akışını sağlayan önemli bir parçadır. F -29 hatası görülmesi prosestatın hava akışını tam olarak sağlayamadığına işaret olabilir. Kombi servisi prosestat üzerinde gerekli çalışmayı yaparak kombinin eskisi gibi çalışmasını sağlayabilir.
    • Kombi sistemlerinin çalışabilmesi için gaz akışının kontrol edilmesi gerekir. Vaillant kombilerde gaz akışı gaz valfleri sayesinde kontrol edilir ve sistemin düzgün çalışması sağlanır. F -29 arıza kodunun görülmesi gaz valfinde bir sorun olduğu anlamına da gelebilir. Sistemin gaz akışında sorun meydana gelir, sistem çalışmaz. Kombi tamiri servisi tarafından valflerin değiştirilmesi gerekebilir.
    • Kombilerin aynı zamanda elektronik aletler olduğu ve elektronik sistemleri kontrol eden anakartlarda arızaların meydana gelebileceği unutulmamalıdır. F – 29 arıza kodu anakartın arızalandığına dair bir işaret olarak görülebilir.

Vaillant kombi F-29 arızası için çağrılan teknik servis önce sorunun yukarıdaki hangi nedenden kaynaklandığını araştırır. Sonrasında ise gerekli önlemleri alarak kombiyi eski güvenli ve düzenli çalışan haline getirir. Kombi servisi tarafından yapılan yerinde müdahale sayesinde kullanıcı enerji ve nakit tasarrufu sağlar.

"Vaillant F–29 Arızası" İle Benzer Yazılar

"Vaillant F–29 Arızası" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92