Ferit Selim Paşa Cad. Başak Sk. No:17/A Bahçelievler
0212 502 26 92

Viessmann Kombi Servisi

Kombi Arıza » Kombi Servisi » Viessmann Kombi Servisi
viessmann

Viessman Kombi Servisi

Viessman kombi yoğuşmalı kombi modelleri ve standart kombi modelleri üretiminde en çok kullanılan markalar arasında yer almaktadır. Yüksek tasarruf sağlayan Viessman yoğuşmalı kombi modelleri daha sık tercih edildiği gibi, konut ve iş yerleri için standart kombiler de kullanılmaya devam edilmektedir.

Viessman kombi arızaları, yalnızca uzman kombi servisleri tarafından müdahale edilmesi gereken sorunlardır. Amatör tekniklerle kombiye müdahale edilmesi, kombinin performansının düşmesine yol açabileceği gibi, sorunların artmasına da neden olabilir. Bu nedenle, kombilerde görülen arızalarda, uzman kombi servisleri tarafından hizmet alınması gereklidir.

Viessman Kombi Arızaları

Viessman kombi modellerinde, voltaj sorunu, uzun süreli kullanım ya da bakım işlemlerinin yetersizliği nedeniyle arızalar görülebilir. Kombi arızaları, özellikle uzun süredir kullanılan kombilerde görüldüğü gibi, kombi kullanma talimatlarına uyulmaması durumunda da arızalar meydana gelebilir. Viessman kombi modellerinde en sık görülen arızalar şunlardır:

  1. Gaz bağlantısında meydana gelen sorunlar,
  2. Ateşleme elektrotlarında veya iyonizasyonda görülen sorunlar,
  3. Hava prostatında oluşan sorunlar,
  4. Fanın devir düşüklüğüne uğraması,
  5. NTC sensöründe oluşan arızalar,
  6. Gaz bağlantısı basıncının düşmesi,
  7. Isı sensörünün kısa devre yapması,
  8. Sıcak su sensöründe kesintinin meydana gelmesi,
  9. Viessman kombi modeline giden voltajın düşük olması,
  10. Baca çekişinde oluşan problemler

Viessman kombi modellerinde bu arızaların dışında farklı arızalar da görülebilir. Yedek parça değişimi ya da teknik ayara ihtiyaç duyulan arızalarla karşılaşılması durumunda, geciktirmeden Viessman kombi servisi tarafından hizmet almak gereklidir. Kombide bu tür arızaların görülmesi durumunda, kombi kapalı durumda bekletilmeli ve gaz vanası da kapatılmalıdır. Aksi durumda, tehlikeli sonuçlar oluşabilir.

Viessman Kombi Bakım Uygulamaları

Viessman kombi konutlar ve ticai binalar için 2 kW ile 2200 kW arasında teknoloji sunduğu gibi, farklı ihtiyaçlara yönelik modelleri ile de her kullanıcının ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler ile müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen Viessman kombilerin kullanım süresini artırmak için düzenli olarak bakım yaptırmak oldukça önemlidir. Viessman kombi bakımı, hem uzun süreli kullanım hem de performans açısından şart olduğundan, her yıl mutlaka bakım yapılmalıdır.

Viesmann Kombi Bakım Yaptırmanın Önemi

Viessman kombi bakımı ile hem yoğuşmalı kombi modellerinde hem de standart kombi modellerinde ortalama yüzde 40 verimlilik sağlamak mümkündür. Kış aylarında girmeden önce, kombi bakımının düzenli olarak yapılması, kombinin kış boyunca daha verimli çalışmasını sağlar.

Viessman Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Viessman kombi bakımı, yalnızca uzman olan kombi servisleri tarafından yapılmalıdır. Yanlış yöntemler ile yapılan bakım işlemleri, kombinin verimini azaltabileceği gibi kombinin arızalanmasına da yol açabilir. Viessman kombi servisleri tarafından yapılan nitelikli uygulamalar ise kombinin hem veriminin artmasını hem de kullanım süresinin artmasını sağlar.

İstanbul’un her bölgesinde Viesmann kombi servis hizmeti sunan Yıldırım Teknik Servis, profesyonel kadrosu ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile kombi bakımını nitelikli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kombinin genel bakının yanı sıra, petek temizliği hizmeti de sunan Viessman kombi servisi ile düşük doğalgaz faturası ödeyerek, kış boyunca nitelikli bir şekilde ısınmak mümkün olduğu gibi, kombinin kullanım süresi de artacaktır.

Viessman Kombi Servisleri Hizmetleri

Viessman kombi servisleri, kombi modelleri ile ilgili tüm arıza ve bakım uygulamaları için destek sağlamaktadır. Garantili olarak hizmet sunan kombi servislerini tercih etmek, maddi zararları önleyebileceği gibi, garantisiz servisler tarafından hizmet alınması durumunda, kombideki problemlerin tekerrür etmesiyle ciddi maddi zararlar oluşabilir. Bu nedenle, güvenilir hizmet sunan, garantili ve etkili çözümler sağlamayı amaçlayan kombi servisleri tarafından destek alınması gereklidir.

Garantili Viessman kombi servisleri, kombide görülen sorunların tekrarlanması durumunda ücretsiz servis desteği sağlamaktadır. Bu nedenle, özellikle uzun süredir kullanılan kombiler için garantili hizmet olanaklarından yararlanmak önemlidir.

Viessman Kombi Servisi Hizmet Bölgelerimiz

Viessman kombi modellerinin tümü için servis desteği sunan şirketimiz, İstanbul’un her bölgesinde kombi arıza giderme ve bakım işlemleri uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Ekonomik fiyatlarla garantili olarak hizmet sunan Viessman kombi servisi, yaptığı uygulamalar ile kombide meydana gelen arızaları kısa sürede çözdüğü gibi, kombinin performansının artmasını sağlayacak uygulamalar da yaparak, yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

10 Temmuz 2017
Sonraki Yazı

"Viessmann Kombi Servisi" için Yorum Yaz


Bizi Arayın: 0212 502 26 92